DO GÓRY
#reklama

Pieniądze z Unii na żłobki


     
    Udostępnij

Zarząd województwa przeznaczył ponad 27 mln zł na tworzenie i rozwijanie nowych miejsc opieki dla najmłodszych. To szansa dla rodziców, by mogli wrócić do pracy. Miejsca w tak utworzonych żłobkach i klubach malucha przez 2 lata będą bezpłatne.

− Urodzenie dziecka to wyjątkowy moment. Dla rodziców wiąże się często z całkowitą zmianą dotychczasowego życia, także zawodowego. Jednak po okresie urlopów macierzyńskich i wychowawczych przychodzi czas powrotu do pracy. Wyzwaniem jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej opieki dla dorastającego malucha. Wychodzimy naprzeciw tej sytuacji – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego. – Zachęcamy firmy oraz instytucje, by tworzyły nowe miejsca w nowych lub już istniejących żłobkach i klubach malucha albo zatrudniały nianie.
Kto może dostać pieniądze?
18 lipca Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy ogłosi nabór wniosków o dofinansowanie projektów, dzięki którym zwiększy się liczba miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w żłobkach, klubach malucha lub u opiekunów dziecięcych.
O dotacje mogą się starać między innymi instytucje, stowarzyszenia, fundacje, lokalne samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i przedsiębiorcy, którzy już prowadzą lub zamierzają zorganizować opiekę nad najmłodszymi dziećmi. Urząd dofinansuje projekty związane ze stworzeniem klubów malucha, żłobków, ale także z dostosowaniem istniejących obiektów do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
Kupisz zabawki, wyremontujesz stołówkę
Na co jeszcze można przeznaczyć unijne środki? Na zakup wyposażenia i zabawek, na pomoce do prowadzenia zajęć wychowawczych i edukacyjnych, na wyposażenie i montaż placu zabaw, na zmodernizowanie szatni, kuchni i stołówki, na pokrycie kosztów żywienia dzieci, także tych ze szczególnymi potrzebami, na przykład alergików lub diabetyków. Możliwe jest również pokrycie kosztów wynagrodzenia personelu, a nawet zatrudnienie niań, które zajmą się maluchami u siebie.
Rodzic nie zapłaci za żłobek
Często podstawową barierą powrotu do pracy rodziców małych dzieci są opłaty i dostępność miejsc w żłobkach.
− Nasz program rozwiązuje ten problem. Unijne dofinansowane przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem opieki dzieciom. Przez 2 lata rodzice nie będą musieli do takich miejsc nic dopłacać − dodaje Przybylski.
W składanych w odpowiedzi na konkurs projektach można zaplanować również kursy, szkolenia i usługi doradztwa zawodowego dla rodziców. Pomoże im to szybciej odnaleźć się na rynku pracy.
Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 21 sierpnia.
TS

Czytaj również

#reklama
Maziakowska zmieniła klub
Bardzo udany ostatni sezon 2016/2017 w juniorkach Impelu Wrocław miała kamiennogórzanka Anna Maziakowska (na zdjęciu). Nasza siatkarka od nowego sezonu będzie grała wraz z inną zawodniczką z Kamiennej Góry – Aleksandrą Druciak w II-ligowym MKS-ie Świdnica.
#SPORT
0
Pozostało tylko 150 miejsc
Już niecałe 40 dni pozostał do 18. Toyota Półmaratonu Wałbrzych. W tej chwili organizatorom pozostało jedynie 150 numerów do pełnej puli – limitu 3000. Biegacze z naszego regionu mogą się jeszcze zapisać do biegu na 10,5 lub półmaratonu. Wszyscy, którzy dobiegną 20 sierpnia (niedziela) do mety wezmą udział w losowaniu toyoty aygo. Start nastąpi o godzinie 11:00.
#SPORT
0
Parkowanie wciąż na zakazie
Dobiegają końca prace na ul. Skłodowskiej w Kamiennej Górze. Wciąż jednak w wyznaczonych godzinach obowiązuje przy niej zakaz parkowania!
#AKTUALNOŚCI
3
Tkackie i kupieckie detale (galeria)
Na odnowionej elewacji kamiennogórskiego Centrum Kultury można podziwiać ciekawe rzeźbiarskie dekoracje, nawiązujące do tradycji miasta oraz mitologii.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama