DO GÓRY
#reklama

Patriotyczny przemarsz (galeria)


     
    Udostępnij

W piątek 9 listopada ulicami Kamiennej Góry przeszli uczestnicy Marszu Niepodległości organizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących.

Barwny i uroczysty pochód wyruszył po godz. 10.00 spod gmachu szkoły. W eskorcie policji uczestnicy przeszli przez centrum miasta na plac przed kościołem MBR. W marszu wzięli udział uczniowie i podopieczni szkół i placówek wychowawczych, przedstawiciele służb i samorządów, a także zaproszeni goście. Uczniowie mieli ze sobą plakaty nawiązujące do 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie brakowało flag. Wybrzmiewały też pieśni wojskowe i patriotyczne.

Zapraszamy do fotorelacji.

Program obchodów 100-lecia niepodległości Polski w powiecie kamiennogórskim opisujemy na łamach najnowszego numeru RTI.
Red.

Czytaj również

#reklama
Ponad chmurami
To tytuł nowej piosenki duetu Sachiel. Muzycy z powiatu kamiennogórskiego promują ją teledyskiem!
#KULTURA
0
Ceny z metropolii
Woda, ścieki, odpady, komunikacja i parkowanie – to podstawowe koszty, które ponoszą rodziny. Co miesiąc uszczuplają one budżety domowe Polaków o rozmaite kwoty. Ich wysokość zależy od tego, gdzie mieszkamy. Przeciętna rodzina z Warszawy rocznie wydaje na opłaty komunalne 2 999,45 zł, a ta z Kamiennej Góry 2 974,36 zł. Dlaczego mamy ceny jak w stolicy, choć średnia pensja jest u nas o połowę niższa?
#AKTUALNOŚCI
3
Zniszczona 80 lat temu
Podczas pogromu i zamieszek nazywanych Nocą Kryształową w nocy z 9 na 10 listopada 1938 roku naziści zniszczyli kamiennogórską synagogę. Budynek służący społeczności żydowskiej za miejsce modłów stał przez 80 lat przy obecnej al. Wojska Polskiego.
#RÓŻNE
1
Nasza droga ścieżka
Były obawy, że zacznie się i skończy w polu. Przedłużające się problemy z wyłonieniem wykonawcy niecierpliwiły mieszkańców, którzy obserwowali postępy prac w Krzeszowie i Czadrowie. Tymczasem na odchodne, tuż przed przegranymi wyborami, burmistrz Kamiennej Góry dopiął swego. Podpisał umowę na kontynuację wspólnego projektu miasta i gminy. Jej wykonanie pochłonie... 7 mln zł!
#AKTUALNOŚCI
5

Komentarze

tereza
2018-11-12 10:45
Do Jacek,tylko zauważ,że ten przemarsz odbył się o godz.10 rano,czyli podczas godzin w których miały odbywać się zajęcia lekcyjne i w godzinach pracy samorządowców pracujących,wiec nie zachwycaj się tak tym patriotyzmem maszerujacych.
Jacek
2018-11-10 14:51
Dla mnie to ogromny zaszczyt być Kamiennogórzaninem mieszkającym za granicą oglądać takie piękne zdjęcia z takich uroczystości nie każde miasto może się pochwalić taką organizacją uroczystości Państwowych.Jest czym sie pochwlic że ja pochodzę z tego miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama