DO GÓRY
#reklama

Patrioci w Krzeszowie


     
    Udostępnij

W niedzielę 13 sierpnia odbędą się w Krzeszowie uroczystości z okazji Roku Generała Hallera, 100. rocznicy powstania Błękitnej Armii oraz 150-lecia Sokolstwa Polskiego. Tego dnia odbędzie się ponadto ceremonia przekazania przedstawicielom starostwa trzech relikwiarzy z ziemią z miejsc kaźni Polaków.

Od godziny 11.00 do 16.00 przed bazyliką trwać będzie festyn patriotyczny. W jego programie znalazły się m.in. pokazy wyposażenia wojskowego, sprzętu i umundurowania historycznego, m.in. mundurów Błękitnej Armii. Będą też wystawy historyczne, wśród nich poświęcona kpt. Sierocińskiemu, do której oprawę fotograficzną przygotował regionalista Bogdan Adamus (na zdjęciu z Rafałem Czernigą). O adiutancie gen. Hallera opowie zebranym historyk Jan Lubieniecki.
W niedzielę w Krzeszowie będą nadto koncerty, zabawy edukacyjne dla dzieci, jak również pokaz mody XX-lecia międzywojennego. Na gości festynu czekać będą specjały z kuchni polowej.
Podczas festynu odbędzie się zbiórka na rzecz ratowania ciężko chorego Filipa Janasa z Janowic Wielkich. Zbiórka będzie kontynuowana po godzinie 16.00, gdy rozpocznie się przyjęcie charytatywne w stylu retro.

Więcej o tym w aktualnym RTI
MB

Czytaj również

#reklama
Pojadą w Czarnym Borze
Przed miłośnikami kolarstwa górskiego kolejna odsłona Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej. Piąta edycja odbędzie się w najbliższą sobotę 12 sierpnia na trasach rowerowych w Czarnym Borze.
#SPORT
0
Nasz człowiek na Wimbledonie
Wimbledon to trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w tym roku w dniach 3 –16 lipca. Tradycyjnie na trawiastych kortach w Londynie - była to już 131. edycja rozgrywek. Zmagania najlepszych tenisistów świata z bliska i zza kulis oklaskiwał i oglądał urodzony w Kamiennej Górze - Michał Buczek.
#SPORT
0
Kamienna Góra triatlonem stoi
W sobotę (5 sierpnia) rozegrano jubileuszowy V Triatlon Mezimesti – Mieroszów. Zawodnicy pływali po czeskiej stronie, a pozostałe dwie konkurencje odbyły się po polskiej stronie. W konkurencjach open – troje zawodników z Kamiennej Góry stanęło na podium.
#SPORT
0
Uwaga! Burze z gradem
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie o niebezpiecznych burzach, jakie dzisiejszego wieczora i nocy (10 sierpnia) mogą wystąpić na naszym terenie.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama