DO GÓRY
#reklama

Parking przy dworcu


     
    Udostępnij

Po remoncie elewacji budynku przyszedł czas na otoczenie.

Tydzień temu pisaliśmy w tej rubryce o remoncie dwóch torów na stacji PKP w Sędzisławiu. Prawie równolegle ruszył inny dawno oczekiwany remont – podjazdu i parkingu przy budynku dworca. Wykonuje go firma z Polanicy-Zdroju, a zakończyć ma w październiku.
– Nareszcie nie będziemy musieli się wstydzić za wygląd tego miejsca – mówi sołtys Józef Szołdrowski.
To właśnie sołtys ma swoją cegiełkę w sukcesie, jakim po latach starań jest obecny remont. Pisał do posłanki, chodził do starosty. Wreszcie się udało. Ktoś kogoś w kolejach nacisnął i straszący dziurami i kałużami plac niedługo całkowicie zmieni swój wygląd.

więcej w RTI
jc

Czytaj również

#reklama
Apel do władzy
Na łamach RTI pisaliśmy o proteście przeciwko cyrkowemu show ze zwierzętami. Organizatorzy inicjatywy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
#AKTUALNOŚCI
3
I Regaty „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze”
W dniach 21-25 lipca podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia Środowiskowego Domu Samopomocy w Kamiennej Górze, Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie oraz ośrodka w Świebodzicach wzięli udział w I Regatach „Sprawni Niepełnosprawni Żeglarze”.
#RÓŻNE
1
Luka w ostrzeganiu
Takie sytuacje to sprawdzian dla systemów alarmowych. Tutaj zawiodły.
#AKTUALNOŚCI
2
Tajemnicze góry
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Tym razem piechurzy będą eksplorować tajemnicze zakątki Gór Sowich.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Kolejarz
2018-08-11 07:30
O remoncie było wiadomo już ponad roku temu. Dla PKP S.A. był przygotowywany projekt budowlany. I co mieszkańcy, którzy mieszkają w budynku zarządzanym przez PKP S.A. nic o tym nie wiedzieli? Można było wysyłać skargi i pisma, do PKP S.A. że jest za mało miejsc. Natomiast nie ma co ukrywać, że jedyne sensowne miejsce na kolejne miejsca parkingowe (być może o tym myśli sołtys) to obszar pomiędzy remontowanym obecnie teraz torem nr 4 stacji Sędzisław, a drogą powiatową. Już teraz tą pseudo-drogą jeździ sporo samochodów i trzeba pomyśleć jak ją lepiej zagospodarować.
Zdzich do Zbych
2018-08-08 09:39
najbardziej u komentatora widać żenadę i politykę "liznę to, co jest za darmo w necie, po co czytać gazetę". Wydałby te 2.90 to by wiedział o co kaman. Ale po co. Przecież ta kwota na pewno odbierze mu od ust "chleb powszedni". PS nawet jeden z fanpage zrobił przedruk artykułu i można za darmo, ale to się trzeba orientować.
Zbych
2018-08-07 09:08
Tak nieżetelnego i powierzchownego artykułu jak ten w życiu nie czytałem. Co do remontu parkingu sami mieszkańcy mają 7 samochodów jak na razie. A firma wykonuje 8 miejsc ? Heloł dodatkowo dochodzą auta ludzi którzy jadą do pracy do Wrocławia,Wałbrzycha i niewiadomo jeszcze gdzie i zostawiają auta na cały tydzień blokując miejsca parkingowe. W powyższym artykule sołtys powiedział że o mieszkańcach pomyśli się później to znaczy kiedy ? Za 5,10,20 lat ? A co do tego czasu gdzie mamy parkować własne auta pół kilometra od dworca albo dalej? Pomijam już taki drobny szczegół jak okienka piwniczne do zrzucania węgla. Po tym remącie jak mamy to robić jak nie będzie do nich dostępu. Alę widzę że panuje wszechobecna polityka SUKCESU najwięcej do powiedzenia mają osoby które naj mniej zrobiły w tym temacie i chcą tylko zabłysnąć przypisując sobie zasługi innych !!!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama