DO GÓRY
#reklama

Park się zmienia


     
    Udostępnij

Trwają prace w zabytkowym parku przy ruinach Kreppelhofu w Kamiennej Górze. Nowe oblicze ma już Aleja Dębowa. To efekt zaleceń konserwatora.

Już kilka miesięcy temu informowaliśmy, że w parku pojawiły się oznaki zapowiadające przeprowadzenie prac porządkowych. Urząd miasta potwierdził, że ma takie plany. Okazuje się, że to efekt zaleceń wydanych po kontroli konserwatora zabytków.
– Wycinka drzew niestanowiących elementu kompozycyjnego parku konieczna jest ze względu na krytyczny stan zdrowotny drzew – tłumaczy Katarzyna Chojnacka z WUOZ Wrocław delegatura w Jeleniej Górze. – Przeważająca część drzew nie stanowi elementu zieleni zakomponowanej.
To samosiewy, złomy.
– Prace powinny przyczynić się do poprawy waloru zabytkowego parku, co zostało zawarte w zaleceniach pokontrolnych – dodaje inspektor konserwatora.
Przypomnijmy, że ostatni raz poważne zabiegi pielęgnacyjne przeprowadzone były w parku w 2012 roku tuż przed Rajdem Arado. Wówczas z samosiejek oczyszczona została fosa i plac przed zamkiem. Odbyły się tam wieczorne potyczki imprezy rekonstruktorskiej.
Red.

Czytaj również

#reklama
Utrudnienia w Krzeszowie – saperzy w akcji!
Siedmioosobowy zespół saperski na 3 dni zakwateruje się w zespole klasztornym w Krzeszowie, aby przeczesać teren. To efekt zdarzenia sprzed dwóch miesięcy, kiedy na terenie krzeszowskiego opactwa została znaleziona broń z czasów II wojny światowej.
#RÓŻNE
0
Z książką w ręku
W poniedziałek 14 maja w Zespole Szkół Specjalnych w Kamiennej Górze odbyło się spotkanie w ramach projektu „Mój magiczny świat z książką w ręku”.
#RÓŻNE
0
Maj z Muzyką Dawną w Kamiennej Górze
W ramach XXVII Festiwalu Maj z Muzyką Dawną w Kamiennej Górze wystąpi Narodowy Chór Adżarii (Gruzja) Batumi.
#KULTURA
0
Noc w muzeum
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza!
#KULTURA
0

Komentarze

Raf
2018-05-16 08:57
to jak w takim razie wytłumaczyli, że farbą oznaczone są drzewa na których już w zeszłym wieku wisiały tabliczki "Pomnik Przyrody"??
To żadne samosiejki

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama