DO GÓRY

Parafia remontuje


     
    Udostępnij

Zabytkowy, najstarszy kościół w Kamiennej Górze jest remontowany. Aktualnie roboty budowlane objęły wykonanie drenażu odwadniającego wokół murów świątyni. To ważny zabieg, który będzie chronił zabytek przed niszczącym wpływem wód opadowych.

Wilgoć zagraża samej konstrukcji, jaki i drewnianym zabytkom zgromadzonym wewnątrz, w tym na przykład wrażliwym organom. Budowa opaski odwadniającej to dopiero wstęp do cyklu prac, których wymaga otoczenie kościoła parafialnego pw. św. ap. Piotra i Pawła. Ks. proboszcz Edward Bigos wyjaśnia, że chodzi o nawierzchnię ciągów pieszych wokół samego kościoła. Stare płyty są już mocno spękane i wymagają napraw. Na swoją kolejkę czeka też elewacja. Nie tak dawno temu oberwał się fragment tynków na wieży.
– Na część prac możemy pozyskać fundusze z budżetu miasta czy ministerstwa. Dotyczy to jednak budynków wpisanych do rejestru zabytków – mówi proboszcz.
Parafia póki co prowadzi inwestycje remontowe w dużej mierze w własnych środków.
Red.

Czytaj również

#reklama
Niezwykła noc
Fundacja Europejska Perła Baroku zaprasza na V edycję Nocy Wszystkich Świętych.
#RÓŻNE
0
Zadbajmy o zapomniane groby
To apel Fundacji Anna w Gostkowie. Organizacja ta z powodzeniem zajmuje się odnawianiem starego cmentarza ewangelickiego w tej wsi. Warto jednak pamiętać, że podobnych nekropolii jest więcej. Nadchodzący weekend może być okazją do zadbania o miejsca spoczynku dawnych mieszkańców regionu.
#RÓŻNE
0
Od pracy u podstaw po przewrót
O życiu Józefa Piłsudskiego i jego wkładzie w odzyskanie niepodległości opowiadała dr Anna Maria Adamus z Instytutu Pamięci Narodowej.
#AKTUALNOŚCI
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 26-28 października)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0

Komentarze

Aro
2018-10-30 18:27
Tereza, ale ja się z Tobą zgadzam, że są kwestie, które należy ponownie rozpatrzyć,inne zmienić, ale nie można krytykować dla samej krytyki.
tereza
2018-10-30 11:09
Do Aro,jak nie będzie konkordatu(pomarzyć dobra sprawa)to wtedy może przyznam Ci rację.
Aro
2018-10-30 08:48
Do tereza(May)Z reguły w takim tonie wypowiadają się osoby, które nie znają tematu, opierają się jedynie na ogólnikach, więc taka dyskusja nie ma sensu.
tereza
2018-10-29 14:45
Do Aro,hm,a niby co takiego ksiądz(jakikolwiek)robi dla społeczności?To społeczność,nawet ta niewierząca robi dużo dla księży,więc żadna łaska ze strony jakiegokolwiek księdza,że coś tam robi,bo i tak to robi nie za swoje pieniądze a wiernych i podatników niewierzących.
Aro
2018-10-29 11:07
Mimo tych wszystkich którzy narzekają na X. Bigosa , choć raz mnie zaskoczyl, ale mimo to i tak uważam, że to co zrobił dla tej społeczności jest godne uwagi i pochwały.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama