DO GÓRY

Ożywi rynek?


     
    Udostępnij

Dzięki europejskim środkom na rynku w Kamiennej Górze mają odbywać się różnorodne wydarzenia. Na razie nie są znane konkretne terminy i program, wiadomo jednak, że wspólnym mianownikiem będzie dla nich temat „Cztery pory rynku”.

Urząd miasta poinformował o pozyskaniu pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kamienna Góra otrzymała dotację w ramach programu Interreg Polska Saksonia 2014 – 2020. Pieniądze zostaną przeznaczone na na realizację projektu „Revival! – Rewitalizacja historycznych starówek miast Dolnego Śląska i Saksonii”.
– Budżet projektu wynosi 155 tys. zł z czego 85 proc., czyli 132 tys. zł, zostanie zrefundowane z UE – wyjaśnia Marcin Ryłko z ratusza. Resztę dopłaci z budżetu urząd.
Do projektu przystąpiło 13 partnerów z Polski i z Niemiec. Ma on na celu przywrócenie pierwotnej funkcji rynków jako centrów życia społecznego i kulturalnego. Realizacja zacznie się w październiku i potrwa do końca roku 2020. Wśród planowanych zadań Kamienna Góra pokaże cykl wydarzeń kulturalnych i artystycznych pod nazwą „Cztery pory rynku”. W planach są koncerty, gry miejskie, pokazy rzemiosła artystycznego, wystawy, jarmarki produktów lokalnych.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Łużycki klejnot
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Trasa „Koniec wakacji w Mużakowie” to propozycja dla wielbicieli ogrodów i zabytków kultury. Trzeba dodać, że na najwyższym poziomie, bo kompleks parkowy znajduje się na liście UNESCO i Pomników Historii RP.
#RÓŻNE
0
Promocja w dzień odpustu
Krzeszów nie tylko dla pielgrzyma.
#KULTURA
0
Kolarski Wjazd i Bieg Górski „Kowary - Okraj"
Już jutro (15 sierpnia) po raz 21. odbędzie się w centrum miasta - Kolarski Wjazd „Kowary - Okraj" (na trasie MTB oraz szosie) oraz 5. Bieg Górski „Kowary - Okraj".
#SPORT
0
Sprawiedliwy remis (galeria)
Marciszów w niedzielę był miejscem rozegrania potyczki kontrolnej beniaminka jeleniogórskiej klasy A – Bobru oraz spadkowicza z tej klasy Victorii Czadrów. Mecz zakończył się rezultatem 2:2 (0:1). Wyrównujące trafienie dla gości zdobył ładnym strzałem głową 63-letni Kazimierz Stochmal.
#SPORT
0

Komentarze

Kasia
2018-08-16 11:43
Ożywić to może miasto, a nie rynek! Coraz więcej ludzi młodych stąd wyjeżdża, ale naszą władzę to nie interesuje. Ważne, żeby znajomi mieli, reszta nie. Rozliczcie burmistrza w tych wyborach, co zrobił dla młodych? Tyle lat i w żłobku udało się oddział drugi otworzyć? Panu już dziękujemy, może ktoś młodszy ruszy miastem.
wx
2018-08-15 13:58
ja myślałem, że rynek to jest na kauflandzie :d

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama