DO GÓRY
#reklama

Organizacje z odpisem


     
    Udostępnij

Ministerstwo Finansów podsumowało tegoroczną akcję 1 procenta podatku dla organizacji pożytku publicznego. Ponad 13 milionów osób zdecydowało się przekazać łącznie ponad 660 milionów złotych podatku za ubiegły rok stowarzyszeniom i fundacjom. Sporo takich odpisów trafiło też do naszych lokalnych instytucji. Szczególną popularnością cieszyły się kluby sportowe.

Jak co roku na liście OPP było też kilka organizacji zarejestrowanych na terenie powiatu kamiennogórskiego. Rekordową kwotę 17 005,30 zł zebrało Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Kamiennej Górze. Podatnicy nie żałowali też odpisu na inne sportowe kluby. Kamiennogórski Klub Sportowy „Olimpia” zebrał z 1 proc. łącznie 1 646,00 zł. Klub Sportowy „Włókniarz” z Chełmska Śląskiego 991,40 zł, a Międzyszkolny Uczniowski Klub Narciarski „Pod Stróżą” również z gminy Lubawka aż 6148,00 zł. Uczniowski Klub Sportowy „Tkacz” otrzymał 146,80 zł.

Więcej w aktualnym RTI
RG/FOTO: Ilustracyjne/ www.pl.freeimages.com/

Czytaj również

#reklama
Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
#RÓŻNE
0
Zaproszenie do teatru
Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na dwa spektakle (9-12 listopada).
#KULTURA
0
Jaś i zagubiona skarpetka!
W najbliższą niedzielę 12 listopada na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakl w reżyserii Jacka Timingeriu pt. „Władca skarpetek”. Start, jak zawsze o 12:30. Na spektakl zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 3+.
#KULTURA
0
Nowy dyrektor MGOK
Wczoraj (środa 8 listopada) burmistrz Lubawki Ewa Kocemba zatwierdziła konkurs na stanowisko dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Lubawce.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama