DO GÓRY
#reklama

Opóźnione dopłaty


     
    Udostępnij

Agencji się zgadza, rolnikom nie.

Nie wszyscy rolnicy z powiatu kamiennogórskiego otrzymali w terminie dopłaty unijne z tytułu uprawianej ziemi. – Ja dostałem ostatnią ratę pod koniec lipca – mówi rolnik z Miszkowic, proszący o zachowanie anonimowości. Inny dodaje, że z tego powodu firma leasingowa może mu zabrać ciągnik. Nie miał czym zapłacić raty.
To raczej niemożliwe – mówi zdziwiona Edyta Wyrostek z Powiatowego Biura ARiMR w Kamiennej Górze. – My nie mamy od rolników żadnych skarg w tej sprawie.
Skargi odebrała jednak Bożena Kończak, przewodnicząca Powiatowej Rady Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Zaniepokojona napisała do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


Więcej w najnowszym numerze RTI.
jc/ foto: ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
150 lat kolei (+ sonda)
Pociągi w powiecie kamiennogórskim to wiekowa tradycja. Czy mają przyszłość? W połowie sierpnia obchodziliśmy wyjątkową, niestety trochę zapomnianą rocznicę. Półtora wieku temu przez nasz powiat po raz pierwszy pomknęły lokomotywy kolei żelaznej. Kolejne lata to rozwój i ekspansja tego środka transportu. Ostatnie czasy to chwile smutnego upadku, ale też światełka nadziei.
#AKTUALNOŚCI
2
Dni Powiatu Kamiennogórskiego już w sobotę!
W sobotę 26 sierpnia nad kamiennogórskim zalewem w ramach obchodów Dni Powiatu Kamiennogórskiego odbędą się równolegle dwie imprezy o charakterze regionalnym.
#AKTUALNOŚCI
0
Miedzianka Fest
W przyszły weekend (25-27sierpnia) warto wybrać się do naszych sąsiadów zza miedzy w gminie Janowice Wielkie. Podczas imprezy zatytułowanej Miedzianka Fest można będzie spotkać wybitnych reporterów, obejrzeć spektakle teatralne, a także bliżej poznać historię znikającego miasta.
#RÓŻNE
0
Strzał w dziesiątkę
Kiedy Marcin Gryka wpadł na pomysł utworzenia w gminie Akademii Piłkarskiej Futgol, nie spodziewał się, że spotka się z takim zainteresowaniem. Obecnie pod jego skrzydłami szkoli się ponad 50 adeptów futbolu w wieku 5-13 lat. To dzieci z naszej gminy i okolic.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama