DO GÓRY

Odpust w bazylice (galeria)


     
    Udostępnij

W środę 15 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyły się uroczystości związane z świętem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Na krzeszowski odpust tradycyjnie przybyły pielgrzymki z całego Dolnego Śląska. Byli również goście z dalszych stron Polski oraz z Czech i Niemiec. Biskup Andrzej Siemieniewski poprowadził sumę odpustową i poświęcił przyniesione przez pielgrzymów zioła i kwiaty. Po wspólnej modlitwie wierni uczestniczyli w uroczystej procesji z ikoną Matki Bożej Łaskawej wokół bazyliki. Obchodom święta towarzyszył koncert pieśni patriotycznych, upamiętniający stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości, które trwały w Krzeszowie już od poniedziałku, zakończył odpustowy jarmark.
RT

Czytaj również

#reklama
Nowy atak wilka
Z jednej strony susza, z drugiej dzikie zwierzęta.
#AKTUALNOŚCI
2
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 33/2018 (922)?
#RÓŻNE
0
Ruszył Puchar Polski
Dzisiaj odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego OZPN-u w sezonie rozgrywkowym 2018/2019. Piłkarzy kamiennogórskiej Olimpii czeka trudny wyjazd do Łomnicy na bój z miejscowym KS-em.
#SPORT
0
Ożywi rynek?
Dzięki europejskim środkom na rynku w Kamiennej Górze mają odbywać się różnorodne wydarzenia. Na razie nie są znane konkretne terminy i program, wiadomo jednak, że wspólnym mianownikiem będzie dla nich temat „Cztery pory rynku”.
#AKTUALNOŚCI
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama