DO GÓRY
#reklama

Od niedzieli zmiana rozkładu pociągów!


     
    Udostępnij

Od 10 czerwca będą obowiązywały nowe, letnie rozkłady jazdy. Dotyczą również połączeń sezonowych do Czech przez Kamienną Górę i Lubawkę, a także tych przez Mieroszów. Na szczęście godziny odjazdów praktycznie się nie zmieniają. Pewne zamieszanie w nowych rozkładach wprowadza jednak przesiadka w Sędzisławiu. Podróżni nadal będą mogli pojechać w dalszą podróż do Jeleniej Góry (Szklarskiej Poręby) czy Wałbrzycha i Wrocławia dzięki skomunikowaniu tras. Pociąg o numerze D6 będzie miał jednak dość kapryśny i zmienny rozkład.

Na dworcach kolejowych i w internecie na stronie przewoźnika, czyli Kolei Dolnośląskich, pojawiły się już tzw. przyszłe rozkłady jazdy. Będą one obowiązywały od niedzieli 10 czerwca aż do końca wakacji. W przypadku motoraka na linii pomiędzy Sędzisławiem a Trutnovem nie ma większych zmian. Korekta czasu odjazdu to w zasadzie kwestia 1 minuty bądź nawet brak zmian. Niestety nadal obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza na trasie Sędzisław – Kamienna Góra. Oznacza to, że podróżni, którzy chcą z Kamiennej Góry jechać np. do Wrocławia czy Jeleniej Góry, wsiadają najpierw do specjalnego autobusu oznaczonego numerem linii kolejowej. Kupuje się tam bilet kolejowy od konduktora. Taki bilet jest też ważny po przesiadce w pociągu. Podobnie przy powrocie. Bilet zakupiony np. we Wrocławiu do Lubawki obowiązuje również na przejazd autobusem z Sędzisławia, który czeka na podróżnych (w przypadku opóźnienia warto zgłosić się do kierownika pociągu z informacją).
Tym razem KD nie wprowadziły w rozkładzie na swojej stronie szczegółowej informacji o skomunikowaniu pociągu z linią Wrocław – Szklarska Poręba. Pasażerowie nadal mogą bez przeszkód przesiąść się na szynobus w kierunku Jeleniej Góry i stolicy województwa (czas oczekiwania podczas przesiadki waha się zwykle od kilku minut do wyjątkowo około godziny). Rozkład na trasie D6 będzie się zmieniał kilkukrotnie – koleje opublikowały oddzielne harmonogramy na czerwiec, lipiec i sierpień. Pasażerowie, którzy chcieliby zdobyć szczegółowe informacje na temat przesiadek, powinni skorzystać z wyszukiwarki połączeń na stronie KD lub zapoznać się z tabelami rozkładów na stronie przewoźnika. Podajemy linki do nich również poniżej.

»Trutnov hlavní nádraží - Kamienna Góra – Sędzisław 10 VI – 1 IX
»Wrocław – Szklarska Poręba (przez Sędzisław) 10-30 czerwca
»Wrocław – Szklarska Poręba (przez Sędzisław) lipiec
»Wrocław – Szklarska Poręba (przez Sędzisław) 1 VIII – 1 IX
»Wałbrzych - Mieroszów - Adršpach
Red.

Czytaj również

#reklama
Niepodległość bez pompy
Rondo w Kamiennej Górze, które po dwóch latach nie jest już bezimienne, doczeka się tablic z nazwą. Z okazji jubileuszu 100-lecia suwerenności naszego kraju będzie to rondo Niepodległości. – Są już zamówione i zostaną zamontowane w najbliższym czasie – wyjaśnia Marcin Ryłko, rzecznik ratusza. – Mogły być zamówione dopiero po uprawomocnieniu się uchwały, czyli 14 dni od dnia ogłoszenie w dzienniku urzędowym wojewody dolnośląskiego.
#AKTUALNOŚCI
2
Zmiany dla turystów w Rudawach
Część szlaków ponownie otwarta, inne zamknięte!
#RÓŻNE
0
Niezwykła noc na zamku (galeria)
Kilkaset osób wzięło udział w Nocy Muzeów w Bolkowie. Program imprezy wypełnił m.in. wyjątkowy pokaz iluminacji.
#AKTUALNOŚCI
0
Z paletą w góry
Jak połączyć wypoczynek z kulturą i turystyką?
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama