DO GÓRY

Nowy partner z Ukrainy (galeria)


     
    Udostępnij

Kamienna Góra podpisała umowę z nowym miastem partnerskim. Tym razem to miejscowość ukraińska.

To efekt odwiedzin, o których pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego wieku nawiązali kontakt ze Szczerzcem (Щирець) w okręgu lwowskim.
Uroczyste podpisanie aktu przez burmistrzów obu miejscowości nastąpiło w piątek 8 czerwca w kamiennogórskim ratuszu. W spotkaniu wzięli udział samorządowcy z Kamiennej Góry i Szczerzca, a także wicemarszałek województwa oraz reprezentanci innych partnerskich miast: Dvůr Králové nad Labem i Bitterfeld-Wolfen. Burmistrz Kamiennej Góry otrzymał od burmistrza ukraińskiego miasta obraz na pamiątkę. Współpraca miast będzie dotyczyła m.in. wymian mieszkańców.
Przypomnijmy, że w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza odbyło się w połowie grudnia ubiegłego roku spotkanie zainicjowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku. Wzięli w nim udział goście z Ukrainy, kamiennogórscy pracodawcy oraz urzędnicy i księża, a także członkowie zespołu z uniwersytetu. Apollonia Lulek z KUTW w Kamiennej Górze przekazała zebranym, że przedświąteczne wydarzenie związane było z działalnością charytatywną seniorskiej placówki. Jej członkowie postanowili pomóc rodzinom z miejscowości Szczerzec w obwodzie lwowskim. Za wsparcie dziękował ks. Aleksander Biszko. Na Ukrainę z Kamiennej Góry trafiły m.in. słodycze, pościel, artykuły spożywcze, a także ozdoby choinkowe na świąteczne drzewka.
Red.

Czytaj również

#reklama
Rok WORD-u
Przed rokiem, 1 czerwca, władze miasta i województwa oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego otwierali oficjalnie oddział też ważnej placówki w Kamiennej Górze. Szybko okazało się, że była to odpowiedź na realne zapotrzebowanie. Instytucja po kilku tygodniach zaczęła procować na pełen etat. Przez rok do ponad 1600 egzaminów podeszło blisko 700 osób!
#AKTUALNOŚCI
1
Kulturalny rozkład jazdy RTI – czerwiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Bez prądu (11-13 czerwca)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Nagrody za serwetki (galeria)
W Muzeum Tkactwa w piątek 8 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą serwetkę.
#KULTURA
0

Komentarze

Konrad
2018-06-10 15:20
Otwarte drzwi widzę robi ten pan Burmistrz ... ostatnią kadencja Kochany
On z powiatu
2018-06-09 22:53
Wymianą mieszkańców? Chyba chodzi o ukrainizację Kamiennej Góry, która daje lepsze warunki pracy Ukraińcom niż Polakom. Mam nadzieję, że mieszkańcy przy najbliższych wyborach do samorządu pokażą swój sprzeciw i wybiorą kompetentną osobę, która obejmie urząd Burmistrza Kamiennej Góry.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama