DO GÓRY

Nowy atak wilka


     
    Udostępnij

Z jednej strony susza, z drugiej dzikie zwierzęta.

Stado w Czadrowie najprawdopodobniej znów zaatakował wilk. We wtorek 14 sierpnia urzędnicy z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska przyjechali ocenić szkody. Zagryziony ok. dwóch dni wcześniej cielak był już w zaawansowanym stopniu rozkładu. Właściciel krów, Stanisław Paździor, nie kryje rozgoryczenia.
– Wszyscy po kolei tylko mówią, że to nie ich problem – denerwuje się hodowca. – Ale co my mamy robić? Sama susza to ogrom strat w tym roku.

Przypomnijmy, że w maju doszło do zagryzienia młodego byka w tym samym gospodarstwie. Służby RDOŚ potwierdziły, że zrobił to dziki wilk. Rolnik dostał odszkodowanie. Zwierzę należało do syna Stanisława Paździora. Razem wypasają oni swoje bydło w okolicy wsi. Mają po 100 zwierząt.
– To praca w znoju od świtu. Teraz jest jeszcze gorzej, bo trzeba wszystko ratować przed suszą, która już wyrządza nam ogromne straty.
Na domiar złego wilki wróciły. Niektórzy podejrzewają, że może chodzić też o hybrydy tych dzikich drapieżników i domowych psów.

Więcej w RTI!
Red.

Czytaj również

#reklama
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 33/2018 (922)?
#RÓŻNE
0
Ruszył Puchar Polski
Dzisiaj odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski na szczeblu jeleniogórskiego OZPN-u w sezonie rozgrywkowym 2018/2019. Piłkarzy kamiennogórskiej Olimpii czeka trudny wyjazd do Łomnicy na bój z miejscowym KS-em.
#SPORT
0
Ożywi rynek?
Dzięki europejskim środkom na rynku w Kamiennej Górze mają odbywać się różnorodne wydarzenia. Na razie nie są znane konkretne terminy i program, wiadomo jednak, że wspólnym mianownikiem będzie dla nich temat „Cztery pory rynku”.
#AKTUALNOŚCI
2
Łużycki klejnot
Kamiennogórski oddział PTTK zaprasza na kolejną wycieczkę w ramach cyklu rajdów krajoznawczych Poznajemy Góry. Trasa „Koniec wakacji w Mużakowie” to propozycja dla wielbicieli ogrodów i zabytków kultury. Trzeba dodać, że na najwyższym poziomie, bo kompleks parkowy znajduje się na liście UNESCO i Pomników Historii RP.
#RÓŻNE
0

Komentarze

rolnik
2018-08-16 15:09
To nie są straty wymagające takich kroków jak odstrzał czy odszkodowania. Jest lato, są też letnie temperatury. Zima była łagodna. Normalni przedsiębiorcy nie mają co liczyć na pomoc, ani ze względu na upaly, szusze, brak śniegu czy mrozu. Rolnicy też powinni wiedzieć, że w lecie takie ewentualności się zdarzają. Przed wilkami możba zabezpieczyć pastwiska i obejścia. Rolnicy maja pomoc, dotacje, nowoczesny sprzęt na preferencyjnych warunkach, brak zusu... niech nie narzekaja.
Mieszkanka
2018-08-16 11:06
Wczoraj po 22 na wałbrzyskiej (osiedle) blakal się taki wilkopodobny pies. Udawałam zE go nie widzę ale i tak się kręcił koło mnie. Strach niesamowity

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama