DO GÓRY
#reklama

Noworocznie u starosty (galeria)


     
    Udostępnij

W sali konferencyjnej kamiennogórskiego starostwa powiatowego odbyło się dziś (piątek, 2 lutego) spotkanie władz powiatu z przedstawicielami lokalnego biznesu oraz szefostwem służb i placówek. W zebraniu wzięli też udział reprezentanci kościoła oraz posłowie i senatorowie okręgu.

Gości powitali starostowie Jarosław Gęborys i Małgorzata Krzyszkowska. Starosta w swojej mowie podkreślał, że na sytuację w powiecie wpływ mają nie tylko decyzje na szczeblu lokalnym i praca zebranych w sali przedstawicieli urzędów i placówek, ale też to, co dzieje się w całym kraju. Szef samorządu zaznaczył, że obserwuje się poprawę sytuacji mieszkańców regionu m.in. poprzez działania rządu. Starosta podkreślał ważność tych kroków w celu budowania lepszej Polski. Krasomówcze talenty Jarosława Gęborysa pochwaliła goszcząca w Kamiennej Górze wiceminister edukacji, Marzena Machałek. Reprezentantka regionu w stolicy dodała, że ubiegły rok obfitował w znamienne dla nas decyzje. Wspomniała chociażby zapewnienie o budowie drogi S3.
– Ta droga powstanie – powtórzyła poseł Machałek, przypominając exposé premiera Morawieckiego z grudnia 2017 roku.
Wiceminister podkreśliła szczególną rolę edukacji i reformy szkolnictwa zawodowego.
Głos zabrała również poseł Zofia Czernow. Parlamentarzystka dodała z kolei, że ważnym aspektem bieżącego roku będą wybory samorządowe. Wyraziła intencję, by były to udane dla mieszkańców regionu decyzje poprzedzone merytoryczną kampanią. Zaznaczyła, że rok 2018 będzie wyjątkowy ze względu na niepodległościowy jubileusz.
O wyborach wspomniał też senator Krzysztof Mróz. Podkreślił, że nowością, o którą zabiegali sami lokalni politycy, jest wydłużenie kadencji samorządowców do 5 lat. Ten czas ma pozwolić reprezentantom społeczeństwa na wykazanie się. Dodatkowo polityk zwrócił też uwagę, że powiat kamiennogórski na pewno skorzysta na budowie S3, powołując się chociażby na region jaworski, który przezywa ożywienie gospodarcze. Senator zachęcił też do uczestnictwa w patriotycznych uroczystościach związanych z 100. rocznicą odzyskania niepodległości.
Na koniec do zebranych zwrócił się też przedstawiciel kapłaństwa. Głos zabrał dziekan ks. Marian Kopko. Odniósł się również do uroczystości patriotycznych, a także do budowy S3, która będzie miała wpływ na rozwój turystyki.
Przedstawiciele samorządu, polityki i kościoła życzyli zebranym zdrowia, sukcesów oraz radości i satysfakcji.
Przed gośćmi spotkania wystąpili z programem artystycznym uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących. Podopieczni tej placówki przygotowali też katering imprezy.
RG

Czytaj również

#reklama
Awantura o kasę
Radny za złotówkę!
#AKTUALNOŚCI
1
Gwiazda zza Oceanu
Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na kolejny wyjątkowy koncert. W środę 7 lutego publiczność oczaruje Christina Martin. To piosenkarka z Kanady, która porusza się na granicy gatunków takich jak folk, pop, country i rock. Spotkanie z jej twórczością odbędzie się w Sali Witrażowej.
#KULTURA
0
Ruski, czyli czyj?
Kolejny obszar w naszej okolicy wzbudza kontrowersje.
#RÓŻNE
9
Stropy się sypią
Czy miasto straci dofinansowanie na remont Centrum Kultury?
#AKTUALNOŚCI
6

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama