DO GÓRY
#reklama

Noworoczne u burmistrza (galeria)


     
    Udostępnij

W Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze w piątek 12 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne, na które samorządowców z regionu oraz przedstawicieli środowisk miejskich zaprosił burmistrz Krzysztof Świątek.

Część oficjalną wypełnił program artystyczny oraz mowy gospodarza i zaproszonych gości. Przed zebranymi wystąpiło trio. Muzycy wykonali wiązankę utworów muzyki rozrywkowej i orkiestrowej z czasów Belle époque prosto z Wiednia i Paryża. Burmistrz Świątek podsumował ubiegły rok i mówił o planach na nadchodzący czas. Głównie o planowanych inwestycjach, których wartość ma wynieść rekordowo 25 mln zł. Jako ważne wydarzenie mijającego roku samorządowiec wymienił m.in. podpisanie Deklaracji Sudeckiej. O dokumencie mówiła też Iwona Krawczyk, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. Delegatka zarządu województwa dziękowała władzom Kamiennej Góry za stworzenie dobrego klimatu współpracy na wielu polach. Zebranych witał również przewodniczący rady miasta Henryk Różański. Głos zabrał też w imieniu duchowieństwa proboszcz Piotr Smoliński z parafii Matki Bożej Różańcowej. Ksiądz zaznaczył, że sytuacja w domach kamiennogórzan się polepsza.
W spotkaniu wzięli udział m.in. radni oraz urzędnicy ratusza, goście z sąsiednich samorządów w tym z gminy wiejskiej Kamienna Góra i Lubawki oraz starostwa powiatowego, dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz innych placówek edukacyjnych i kulturalnych, a także prezesi firm i reprezentanci środowiska NGO oraz biznesu. Byli również przedstawiciele służb, m.in. komendanci policji i straży pożarnej.
Katering przygotowali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
RG

Czytaj również

#reklama
Sprawdź promile
W budynku Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w poczekalni dostępne jest dla mieszkańców powiatu i nie tylko urządzenie do nieodpłatnego pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.
#RÓŻNE
0
Prokurator umorzył
Kamiennogórska prokuratura umorzyła wszczęte pół roku temu postępowanie w sprawie wyrządzenia szkód w majątku Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze. – Nie ma podstaw, by postawić w tej sprawie zarzuty poprzedniemu zarządowi spółki – mówi prokurator Artur Idzi, szef Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze.
#AKTUALNOŚCI
1
Niejasna przyszłość dworca
Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?
#AKTUALNOŚCI
4
Bezpieczne ferie
Zbliżające się ferie zimowe to dla uczniów czas odpoczynku od obowiązków szkolnych oraz nauki, czas relaksu w domu i na świeżym powietrzu. To również okres czyhających na dzieci zagrożeń.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama