DO GÓRY
#reklama

Nietrzeźwi w trzeźwy poranek


     
    Udostępnij

Podczas akcji policji wpadli kierowcy auta i roweru, jadący pod wpływem alkoholu.

5 lutego odbyła się na terenie powiatu kamiennogórskiego kolejna odsłona akcji prewencyjnej „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze ruchu drogowego w ciągu kilku godzin przebadali kilkuset kierowców. Zatrzymali dwóch użytkowników dróg znajdujących się po użyciu alkoholu. Pierwszy z nich to 32-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Lubawka. Kierował samochodem marki Opel Astra znajdując się w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem 0,34 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.
Podczas kontroli wpadł też 47-letni rowerzysta. W wydychanym powietrzu miał prawie promil alkoholu. Został ukarany mandatem. Kierowcy jadącemu oplem oprócz utraty uprawnień grozi jeszcze zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna, o której zadecyduje sąd.
Akcja cyklicznie odbywa się na drogach powiatu.
– Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg – tłumaczy asp. szt. Grzegorz Szewczyk z kamiennogórskiej policji.
Wsp. KPP Kamienna Góra

Czytaj również

#reklama
Trening Sudetów
Jutro, tj 7 lutego KS Sudety Kamienna Góra zaprasza na trening siatkówki dziewczynki z roczników 2004 (klasy 7) i 2005 (klasy 6). Inauguracyjne spotkanie odbędzie w sali gimnastycznej kamiennogórskiego ZSO przy ul. Słonecznej o godzinie 17:00.
#SPORT
0
Dwa gole w bramce Kwarcu (galeria)
W niedzielę w pojedynku sparingowym starły się A-klasowe drużyny – Victorii Czadrów i Kwarcu Pisarzowice. Mecz był toczony w żywym tempie. Gospodarze okazali się lepsi o dwie bramki. Ich autorami zostali – Stepko i Siwiński.
#SPORT
0
Kaliciński w Świdnicy
W ubiegłym tygodniu zawodnik Contendera Kamienna Góra – Maciej Kaliciński (na zdjęciu, walczy z prawej strony) gościnnie w Świdnicy wziął udział w treningu w zaprzyjaźnionym klubie Saiyan Gold Team.
#SPORT
0
Mroźna noc
Za nami wyjątkowo mroźna noc. Termometry w regionie pokazały nawet do -18 C. Portale prognostyczne zapowiadają jednak wzrost temperatury.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama