DO GÓRY
#reklama

Niepowtarzalny koncert


     
    Udostępnij

W sobotę pół tysiąca osób wysłuchało niezwykłego koncertu. W barokowych wnętrzach krzeszowskiej bazyliki, zabytku z listy Pomników Historii, wystąpił zespół Śląsk. Koncert artystów odbył się w ramach kontynuacji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sobotniego wieczoru bazylika NMP w Krzeszowie przeżyła prawdziwe oblężenie. Wszystko to za sprawą koncertu zespołu ludowego Śląsk.
– W koncercie wzięło udział blisko pół tysiąca osób, które ze zdumieniem wsłuchiwały się w muzyczny kunszt wykonawców – mówi Jacek Trybuła, rzecznik opactwa.
Zespół zaprezentował utwory religijne oraz ludowe. Rozpoczęcie koncertu „Bogurodzicą” było dla słuchaczy chwilą duchowej uczty. Za moment jednak artyści przenieśli widownię w dobrze nam znany ludowy klimat.
– Repertuar został dobrany tak, aby dać uczestnikom możliwość wspólnego śpiewania – dodaje rzecznik sanktuarium w Krzeszowie.
Utwory "Czarna Madonna" oraz "Poszła Karolina do Gogolina" cieszyły się największym zainteresowaniem.
Przypomnijmy, że zespół Śląsk to klasa sama w sobie. Jest to jeden z największych polskich zespołów folklorystycznych. Został założony 1 lipca 1953 przez Stanisława Hadynę oraz Elwirę Kamińską. Grupa ma na swoim koncie liczne nagrania oraz występy na całym świecie. Śląsk jest laureatem złotej Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
To nie koniec koncertów w Krzeszowie.
Już 30 czerwca o godz. 19:00 w Bazylice wystąpi wybitny multiinstrumentalista Józef Skrzek wraz z chórem. Koncert Skrzeka rozpocznie cykl codziennych letnich koncertów organowych.
Więcej informacji o krzeszowskich wydarzeniach znajdziecie na: www.opactwo.eu.
Red./ foto: Fundacja Europejska Perła Baroku

Czytaj również

#reklama
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
W jeleniogórskiej klasie B, grupie I już wszystko było wiadome 2 tygodnie temu. Awans do wyższej klasy rozgrywkowej wywalczyli zawodnicy Pub Gola Jelenia Góra.
#SPORT
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy A
Dzisiaj czeka piłkarzy i kibiców ostatnia kolejka spotkań w jeleniogórskiej klasie A. Z naszych drużyn na własnych boiskach zagrają zawodnicy w Chełmsku Śląskim i Łomnicy. Wyjazdy czekają natomiast – Czarnych Przedwojów, Kwarc Pisarzowice i Amfibolit Leszczyniec.
#SPORT
1
Rok WORD-u
Przed rokiem, 1 czerwca, władze miasta i województwa oraz dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego otwierali oficjalnie oddział też ważnej placówki w Kamiennej Górze. Szybko okazało się, że była to odpowiedź na realne zapotrzebowanie. Instytucja po kilku tygodniach zaczęła procować na pełen etat. Przez rok do ponad 1600 egzaminów podeszło blisko 700 osób!
#AKTUALNOŚCI
1
Kulturalny rozkład jazdy RTI – czerwiec 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama