DO GÓRY

Nielegalna gorzelnia


     
    Udostępnij

Policjanci z Lubawki odkryli miejsce, w którym handlowano alkoholem bez akcyzy. Zatrzymali jedną osobę.

5 lipca funkcjonariusze weszli do mieszkania na terenie gminy. Należy ono do 78-letniej kobiety. Znaleźli tam plastykowe pojemniki ze spirytusem oraz szklane butelki z alkoholem przygotowanym do sprzedaży. Płyn o różnych proporcjach rozpuszczenia został zabezpieczony, a kobieta zatrzymana. W trakcie postępowania wyjaśniającego potwierdziły się wcześniejsze informacje mundurowych, że do nielegalnej wytwórni przychodzili klienci zainteresowani kupnem alkoholu.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie kobiecie zarzutu wprowadzania do obrotu i sprzedaży alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymana przyznała się do popełnionego czynu, za który grozi jej wysoka grzywna.

Czytaj również

#reklama
70-lecie Lesku (galeria)
Z okazji jubileuszu tego klubu sportowego na boisku w Sędzisławiu odbył się wczoraj (w sobotę) festyn. Licznie przybyli na niego mieszkańcy wsi i okolic.
#AKTUALNOŚCI
1
Remont na raty
Po ponad roku od wyłonienia pierwszego wykonawcy miasto znów ogłosiło wyniki przetargu na remont Centrum Kultury. Wykona go znana firma Rokom. Co ciekawe, choć wartość robót opiewa na bez mała 13 000 000 zł, wykona zaledwie część planowanych inwestycji!
#AKTUALNOŚCI
5
36. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Tegoroczny festiwal – już trzydziesty szósty – to tradycja regionu, przedsięwzięcie wyjątkowe, prekursorskie, które wyznaczyło kierunek rozwoju wielu twórcom. Nie tylko mieszkańcom trudno sobie wyobrazić lipiec bez ulicznych przedstawień. Wiele osób z Polski planuje swoje urlopowe peregrynacje tak, by wiodły przez Jelenią Górę właśnie w czasie festiwalu. Bo też oferta artystyczna będzie bardzo atrakcyjna.
#KULTURA
0
Na co do kina? (6 – 12 lipca)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego przewodnika dla kinomana.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama