DO GÓRY
#reklama

Niejasna przyszłość dworca


     
    Udostępnij

Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?

Czy Kamienna Góra będzie straszyła takim dworcem jak Lubawka? Tego obawia się wielu mieszkańców, miłośników kolei i turystów. Jak na razie z szumnych zapowiedzi przejęcia budynku przez samorząd i wyremontowania go na cele społeczne niewiele się spełniło. Tymczasem obiekt wpisany na listę zabytków w 2015 roku jest w bardzo złym stanie. Z końcem grudnia minął termin zaleceń wydanych przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po piętach właścicielowi, czyli PKP, depcze też konserwator zabytków.
W przyszłym roku minie 150-lat od otwarcia dworca i całej linii kolejowej w Kamiennej Górze. Piękny budynek, który kształtem przypomina parowóz ciągnący wagoniki, lata świetności ma za sobą. Jasnej przyszłości też nie. Wszystko przez to, że PKP i miasto nie mogą się dogadać.
W 2016 roku burmistrz Krzysztof Świątek rozgrzał atmosferę, informując, że miasto rozpoczęło z PKP konkretne rozmowy w sprawie przejęcia zabytku. Była już ponoć gotowa wstępna treść porozumienia, którą analizowali prawnicy. Miesiące lecą, a w tej sprawie niewiele ruszyło.
– Jeżeli tak to będzie się odbywało, to niedługo portal runie, a za nim dach i wiata i zostaniemy z taką ruiną jak Lubawka. Zajmijcie się tym – zaapelował do nas w mailu Czytelnik.
Zapytaliśmy we wszystkich związanych ze sprawą instytucjach. Okazało się po raz kolejny, że projekt utknął na mieliźnie biurokracji.

więcej na ten temat w najnowszym RTI - już w kioskach!
RG

Czytaj również

#reklama
Na co do kina? (12-18 stycznia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach. 
#KULTURA
0
Ferie w regionie
Jakie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców okolic przygotowały ośrodki kultury w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Marciszów, gminie Lubawka i gminie Czarny Bór?
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 12-14 stycznia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Piśnicki triumfował we Wrocławiu
W ostatnią sobotę, 6 stycznia w Centrum Sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu odbył się turniej deblowy z okazji Święta Trzech Króli. Wystąpiło w imprezie aż 19 par. Pierwsze miejsce zajęli pochodzący z Szarocina – Łukasz Piśnicki wraz z Arturem Ciesielskim z Sobótki.
#SPORT
0

Komentarze

dworzec
2018-01-23 17:06
A tymczasem osiem innych dworców z Dolnego Śląska, gdzie cześć z nich ma dużo niższy potencjał jak Kamienna Góra ma umowy na projektowanie remontów. To pokazuje po raz kolejny na nieudolność samorządów, którym najwygodniej jest powiedzieć, że to nie nasza wina tylko problemy stwarza warszafka.

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/osiem-dworcow-na-dolnym-slasku-z-umowa-na-projektowanie-57484.html
True Walker
2018-01-22 12:28
Wszystko Pada w Ruinę ! Kamienna Góra dostaje dotacje ale żadna z nich nie poszła na odbudowę kolei ... Wręcz przeciwnie : Kamienna Góra to Kontynuacja Balcerowicza - dlatego z tego miasta ludzie uciekają
Agnieszka
2018-01-14 04:14
Mieszkam blisko stacji i żal patrzeć jak taki piękny obiekt popada w ruinę.
Sasza
2018-01-13 11:41
Proponuję na 150 lecie rozebrać dworzec będzie piękna rocznica

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama