DO GÓRY

Niejasna przyszłość dworca


     
    Udostępnij

Jak długo będzie jeszcze trwało odbijanie piłeczki?

Czy Kamienna Góra będzie straszyła takim dworcem jak Lubawka? Tego obawia się wielu mieszkańców, miłośników kolei i turystów. Jak na razie z szumnych zapowiedzi przejęcia budynku przez samorząd i wyremontowania go na cele społeczne niewiele się spełniło. Tymczasem obiekt wpisany na listę zabytków w 2015 roku jest w bardzo złym stanie. Z końcem grudnia minął termin zaleceń wydanych przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Po piętach właścicielowi, czyli PKP, depcze też konserwator zabytków.
W przyszłym roku minie 150-lat od otwarcia dworca i całej linii kolejowej w Kamiennej Górze. Piękny budynek, który kształtem przypomina parowóz ciągnący wagoniki, lata świetności ma za sobą. Jasnej przyszłości też nie. Wszystko przez to, że PKP i miasto nie mogą się dogadać.
W 2016 roku burmistrz Krzysztof Świątek rozgrzał atmosferę, informując, że miasto rozpoczęło z PKP konkretne rozmowy w sprawie przejęcia zabytku. Była już ponoć gotowa wstępna treść porozumienia, którą analizowali prawnicy. Miesiące lecą, a w tej sprawie niewiele ruszyło.
– Jeżeli tak to będzie się odbywało, to niedługo portal runie, a za nim dach i wiata i zostaniemy z taką ruiną jak Lubawka. Zajmijcie się tym – zaapelował do nas w mailu Czytelnik.
Zapytaliśmy we wszystkich związanych ze sprawą instytucjach. Okazało się po raz kolejny, że projekt utknął na mieliźnie biurokracji.

więcej na ten temat w najnowszym RTI - już w kioskach!
RG

Czytaj również

#reklama
Na co do kina? (12-18 stycznia)
Zapraszamy do naszego cotygodniowego poradnika kinomana. Kina w: Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Krzeszowie i Kowarach. 
#KULTURA
0
Ferie w regionie
Jakie atrakcje dla najmłodszych mieszkańców okolic przygotowały ośrodki kultury w Kamiennej Górze, gminie Kamienna Góra, gminie Marciszów, gminie Lubawka i gminie Czarny Bór?
#RÓŻNE
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 12-14 stycznia)
Przed nami weekend pełen atrakcji!
#KULTURA
0
Piśnicki triumfował we Wrocławiu
W ostatnią sobotę, 6 stycznia w Centrum Sportowym Hasta La Vista we Wrocławiu odbył się turniej deblowy z okazji Święta Trzech Króli. Wystąpiło w imprezie aż 19 par. Pierwsze miejsce zajęli pochodzący z Szarocina – Łukasz Piśnicki wraz z Arturem Ciesielskim z Sobótki.
#SPORT
0

Komentarze

Agnieszka
2018-01-14 04:14
Mieszkam blisko stacji i żal patrzeć jak taki piękny obiekt popada w ruinę.
Sasza
2018-01-13 11:41
Proponuję na 150 lecie rozebrać dworzec będzie piękna rocznica

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama