DO GÓRY
#reklama

Niedziela bez uprawnień


     
    Udostępnij

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zatrzymali 30 września dwóch mężczyzn, którzy prowadzili pojazdy pomimo braku uprawień. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania.

W trakcie rutynowej kontroli drogowej w Lubawce funkcjonariusze zatrzymali 56-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Kierował on volkswagenem. Nie miał jednak do tego prawa, ponieważ jego uprawnienia do kierowania pojazdami zostały cofnięte. Samochód, którym się poruszał, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a mężczyzna został zwolniony.
Tego samego dnia również w Lubawce mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. On również nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień i kierował pojazdem bez prawa jazdy.
– Mężczyźni poniosą teraz konsekwencje swojego zachowania. Za jazdę pomimo cofniętych decyzją administracyjną uprawnień kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz kierowania pojazdami – wyjaśnia sierż. szt. Anna Słowińska z kamiennogórskiej komendy.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Giganci muzyki w Witoldzie (galeria)
W miniony piątek, 28 września, kamiennogórska artystka, Bernadeta Nowak, zaprezentowała kolekcję swoich obrazów w galerii CK Witold w Gorcach. Wspólnym mianownikiem ekspozycji jest fascynacja muzyczna malarki.
#KULTURA
0
Wspomnienia z mistrzostw karate
1 października w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy fotografii z archiwum dr. Pawła A. Piepiory pt. „Wspomnienia z mistrzostw karate”. Autor wystawy jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, psychologiem sportu w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i trenerem karate klasy mistrzowskiej.
#RÓŻNE
0
Lepiej w sobotę (galeria)
Przed dwa dni – piątek (28 września) i sobotę (29 września) rozegrano w Czarnym Borze - Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Jubileuszowy XX Puchar Melafiru na nartorolkach.
#SPORT
0
Grzesiczak zaimponował formą (galeria)
Wczoraj w Sali Witrażowej kamiennogórskiego ratusza rozegrano powiatowe zawody LZS w warcabach 100-polowych. Wśród 31 zawodników triumfował najstarszy wstawce - ponad 85-letni Jan Grzesiczak (na zdjęciu z lewej) z Lipienicy.
#SPORT
0

Komentarze

Kris
2018-10-02 11:35
Literówka uprawień-

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama