DO GÓRY

Nie każdy z dyplomem (aktualizacja)


     
    Udostępnij

Są już znane wyniki zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. Powiat kamiennogórski wypadł przeciętnie na mapie województwa. Zarówno uczniowie ogólniaków (w tym wieczorowego), jak i techników osiągnęli ogólnie wyniki poniżej średniej wojewódzkiej.

W tym roku tabela przedstawiająca wyniki ogólniaków zaskoczyła. Wyniki powiatu kamiennogórskiego, które jeszcze kilka lat temu znajdowały się w czołówce wojewódzkiej zdawalności, znacznie spadły. W tym roku współczynnik wyniósł 82,4 proc. przy średniej dolnośląskiej 84,2. Dla przykładu w 2016 roku przy porównywalnej średniej wojewódzkiej licealiści z powiatu kamiennogórskiego mieli zdawalność na poziomie 93,2 proc. Był to najwyższy wynik na Dolnym Śląsku. Jednak zdawalność tegoroczna zawiera nie tylko wyniki z ZSO, ale również absolwentów liceów wieczorowych. Jak wyjaśnia dyrektor ZSO Jacek Bruździak, w jego szkole zdawalność wyniosła 85,3 i była wyższa od średniej wojewódzkiej.
Z kolei uczniowie techników mają zdawalność tegorocznego egzaminu dojrzałości na poziomie 57,4 proc. przy średniej wojewódzkiej 64,0 proc. Absolwenci ZSZiO jednak poprawili w ostatnich latach swoje wyniki. W ubiegłym roku przy porównywalnej średniej wojewódzkiej mieli tylko 48,2 proc. zdawalności.
Ogółem średnia zdawalność dla powiatu kamiennogórskiego to 75,6 proc. przy 77,1 w województwie. W przypadku sąsiednich powiatów współczynniki wyglądają następująco: powiat jaworski: 68,6 proc., powiat jeleniogórski (bez Jeleniej Góry): 59,8 proc. i powiat wałbrzyski (bez Wałbrzycha): 44,4 proc. (najgorszy wynik w województwie).
Najlepsi w tym roku okazali się uczniowie powiatu wołowskiego - 88,0 proc.
Red. /foto: wolne media (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Muzyczne dumanie
W ramach letniego cyklu wydarzeń artystycznych „Spotkania ze sztuką w Bukowcu” w nadchodzący weekend odbędzie się cykl koncertów.
#KULTURA
0
(Nie)trzeźwy poranek
Policjanci z powiatu kamiennogórskie zatrzymali dwoje kierowców, którzy prowadzili auta po spożyciu alkoholu.
#AKTUALNOŚCI
0
Chciał jechać do Włoch – ukradł dziecku telefon
24-latek zaatakował na ul. Kamieniogórskiej w Boguszowie-Gorcach małoletniego.
#AKTUALNOŚCI
0
Kino za Rogiem w Krzeszowie: wakacje (lipiec – sierpień)
Repertuar Kina za Rogiem przy Centrum Biblioteczno-Kulturalnym Gminy Kamienna Góra.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama