DO GÓRY

Nauczyciele bez wypłat


     
    Udostępnij

Wynagrodzenia mieli dostać do 1 listopada. Dziś już 8., a na kontach nauczycieli szkół miejskich wciąż pusto. – Dowiedzieliśmy się, że pieniędzy nie ma, że tylko pracownicy SP nr 1 dostaną jakieś częściowe wypłaty i to w kolejności alfabetycznej – mówi jeden z nauczycieli z Kamiennej Góry. – Dla reszty nie ma. Podobnych problemów nie mają szkoły prowadzone przez powiat czy inne gminy.

We wtorek do naszej redakcji zgłosiła się grupa nauczycieli z miasta z prośbą o interwencję.
– Nie mamy za co żyć – powiedzieli wprost. – Wciąż nie otrzymaliśmy wynagrodzeń, które powinny zostać wypłacone do 1 listopada.
Nie chcą ujawniać swojej tożsamości. Mówią, że ratusz od lat z opóźnieniem przesyła im wynagrodzenia.
– Czasem to jest kilka dni, a czasem nawet 10. Dwa lata temu wynagrodzenie za lipiec przyszło dopiero po 15 – mówi kamiennogórska nauczycielka z 11-letnim stażem. – W jaki sposób mamy normalnie funkcjonować, skoro nigdy nie wiemy, kiedy przyjdzie wypłata? Kto zapłaci za mnie kredyty, rachunki? Kto kupi mim dzieciom jedzenie?!

Więcej w aktualnym RTI
EK, RT/ FOTO: Ilustracyjne

Czytaj również

#reklama
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
0
Ruszyło przy zamku
Na razie ruiny i ich okolica są oczyszczane z samosiejek.
#AKTUALNOŚCI
5
Pieśni i wspomnienia
W świetlicy wiejskiej w Przedwojowie odbędą się obchody Święta Niepodległości. Zapraszają Złote Nutki, Koło Gospodyń Wiejskich i rada sołecka.
#RÓŻNE
0
Postawili się liderowi (galeria)
Trampkarze kamiennogórskiej Olimpii podejmowali na swoim boisku lidera z Bolesławca. Podopieczni Adama Nowaka przegrali minimalnie 0:1 (0:1).
#SPORT
0

Komentarze

Ryszard
2018-11-12 18:29
Od 20 listopada 2018 wypłaty beda przed końcem każdego miesiąca, bo nauczycielom się należy. Nauczyciel to bardzo wyczerpująca praca. Im to się należy. Pewną praca i wysoką płaca.
Kiki
2018-11-09 22:38
Po mankiewiczu nie widać żeby nie dostał wypłaty. Dobrze się prowadzi. To chyba załoga jego wiedzy i doświadczenia będąc człowiekiem polityki
el chinimas
2018-11-08 18:36
A sobie to wypłatki na czas dają..
I premie po 50 tyś..- nawet jakiś się wypowiadał na innym portalu, że im się należało... Tak 50 tyś. Ale ROCZNIE !!! I NIE JEDEN Z POCAŁOWANIEM RĘKI BY Z ZAPAŁEM PRACOWAŁ ZA TAKĄ KASĘ.
Maniek
2018-11-08 18:27
mają tak bo ślepo wierzyli i popierali Świątka. Całe szczęście, że wybraliśmy inteligentnego i gospodarnego burmistrza, człowieka czynu, a nie gawędziarza.
mustafa
2018-11-08 17:56
teraz niech komuchy oddadza nieslusznie pobrane premie dla kilka osob starczy,reszte z osobistego konta ktore laduje od zawiazywania powiatu, gdzie z klucza asygnowal go szmajdzinski nie mylic ze stanislawem de fakto bardzo rosadnym i madrym czlowiekiem
Poeta
2018-11-08 14:01
Żebyście wiedzieli:
Szkoda mi nauczycieli,
Już 8 listopada...
Tak po prostu nie wypada...
Pan Cogito
2018-11-08 11:51
Przecież były ważniejsze sprawy. Kampania, premie dla kolegów.

Dziwie się że część nauczycieli startowała z list PO i SLD (RAZEM)

Startowali, to niech mają.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama