DO GÓRY
#reklama

Nasza droga ścieżka


     
    Udostępnij

Były obawy, że zacznie się i skończy w polu. Przedłużające się problemy z wyłonieniem wykonawcy niecierpliwiły mieszkańców, którzy obserwowali postępy prac w Krzeszowie i Czadrowie. Tymczasem na odchodne, tuż przed przegranymi wyborami, burmistrz Kamiennej Góry dopiął swego. Podpisał umowę na kontynuację wspólnego projektu miasta i gminy. Jej wykonanie pochłonie... 7 mln zł!

Miejska Kamienna Góra długo szukała przystępnej oferty. Kolejny przetarg ogłoszony w sierpniu również był o włos od anulowania. Samorząd zaznaczył w otwarciu ofert, że zamierza przeznaczyć na budowę ścieżek 3 931 000 zł. Tymczasem wpłynęły 3 oferty z cenami w przedziale 6,9 do 8,8 mln zł! W rozstrzygnięciu, które zostało ogłoszone niemal dwa miesiące później, czytamy, że urząd ostatecznie zdecydował się wybrać wykonawcę spośród zgłoszonych. Padło na ofertę konsorcjum z Kamiennej Góry i Kostomłotów. Cena to... 6 987 353 zł. To jest o 3 miliony więcej, niż początkowo planował urząd!

Więcej o tym w aktualnym RTI
RG/FOTO: ilustracyjne

Czytaj również

#reklama
Na co do kina? (9 – 15 listopada)
Nasz przewodnik kinomana.
#KULTURA
0
Jak? Gdzie? Kiedy? (weekend 9-11 listopada)
Przed nami weekend pełen atrakcji.
#KULTURA
0
Zapach i smak świąt
Wielkimi krokami zbliża się Adwent, a za nim najbardziej wyczekiwane święta w roku – Boże Narodzenie. To w tradycji czas wypieku i spożywania legendarnego przysmaku – pierników. Ten rok jest wyjątkowy, bo Dolny Śląsk świętuje 725-lecie wzmianki o piernikarstwie.
#RÓŻNE
0
Hymn w rynku
Dom Kultury w Lubawce zaprasza do wspólnego uczczenia 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Wylewka betonowa
2018-11-13 07:44
Czyli według wszystkich nic nie robić, bo nie potrzebne, bo drogo, a po co , a na co. Jestem mieszkańcem Czadrowa i mnie ta ścieżka cieszy. Wiele razy już po niej jeździłem rowerem i widzę też jak wiele ludzi po niej spaceruje i jeździ. Czyli jednak potrzebna taka ścieżka.
Inżynier dróg i mostów
2018-11-11 13:54
Na trasie ścieki rowerowej są 4 obiekty inżynieryjne (w ciągu dawnej linii kolejowej nr 330 Kamienna Góra - Krzeszów). Kilka zdań na temat stanu istniejącego można przeczytać w dokumencie: "Ocena stanu technicznego obiektu mostowego
na potrzeby budowy dróg rowerowych
na terenie Gminy Miejskiej Kamienna Góra", który był załącznikiem do mat. przetargowych. Znajduje się tam ciekawe zdanie: "Jeżeli po oczyszczeniu zostaną odkryte liczne ubytki
konstrukcji to należy rozważyć konieczność wymiany uszkodzonych elementów lub
całej konstrukcji pomostu". Czy wykonawcy skalkulowali w ofertach możliwość wystąpienia większego zakresy prac prac niż te określone w cytowanej ocenie? Porównując koszt budowy ścieżki (7 mln złotych) z remontem jednego i cały czas eksploatowanego mostu kolejowego w Dębrzniku (ponad 2 mln złotych) można mieć wątpliwości. Obym nie był złym prorokiem, ale obawiam się, że prędzej czy później wykonawca zwróci się do Urzędu Miasta z protokołem konieczności wykonania robót dodatkowych i zażąda dodatkowych pieniędzy za naprawę tych nieeksploatowanych od 1992 roku obiektów inżynieryjnych.
Ryszard
2018-11-11 02:22
Nie mam pojęcia jaki jest sens budowania ścieżek rowerowych za ciężkie pieniądze w naszym regionie , gdzie pełno leśnych duktów, polnych ścieżek, gotowych .Wystarczy powyznaczać jakieś szlaki dla ludzi, którzy mają trudności z czytaniem mapy.Poza tym, czy trasa rowerowa do Okrzeszyna przez Krzeszów , poprowadzona starym torowiskiem musi być asfaltowa ? Czy nie lepiej wydać te pieniądze na bardziej potrzebne cele ?
Purity
2018-11-10 13:01
Świeradów Zdrój za 400tys złotych w tym połowa to środki EU wybudował słynne już w całej polsce single-track'i, które w weekendy przyciągają setki osób, zasilają bazę turystyczną i kręcą lokalny popyt. Za to u nas jak zwykle brak myślenia, zero rozumienia realiów biznesowych oraz tego co się dzieje w świecie...Ta ścieżka nie ma żadnych walorów, którymi może konkurować z innymi wiejskimi drogami w okolicy a tym bardziej z singletrackami... Nawet w Trutnowie już są...
Czego tym razem zabrakło?
Znowu, rozumienia realiów rynku, podstawowych praw ekonomi, oraz analizy konkurencji. Zarządzać powinni ludzie, którzy prowadzą prywatnie prosperujące firmy, bo mają pojęcie o tym jak to się robi.Zrozumcie to kiedyś wreszcie!!
Cyklop
2018-11-10 11:28
Będzie podgrzewana😃

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama