DO GÓRY

Najpierw wilki, teraz niedźwiedź?


     
    Udostępnij

Po pół roku wraca sprawa największego drapieżnika w naszych lasach! Znów pojawiły się – jak na razie niepotwierdzone przez przyrodników – doniesienia o niedźwiedziu w Sudetach. Jeżeli okażą się prawdziwe, oznaczać to będzie powrót misiów po około 200 latach.

Wciąż nie ostygły jeszcze emocje po atakach wilków, które na dobre zadomowiły się w Sudetach. Urzędnicy ochrony środowiska potwierdzili, że w Czadrowie doszło w maju do zagryzienia małego byka przez wilki. Obecnie krążą już pogłoski o kolejnym drapieżniku. Informację o niedźwiedziu, którą podało Radio Wrocław, powołując się na zawiadomienie policji. Niedźwiedzica z małymi miała być widziana w sobotę 23 czerwca w okolicach Wilczej Poręby w Karpaczu!
Na naszych łamach na początku roku pisaliśmy o podobnym przypadku, który ostatecznie się nie potwierdził. Wówczas mówiło się o niedźwiedziu w Górach Sowich. Tym razem chodzi o Karkonosze. Podobne sensacyjne doniesienia to w ostatnich latach na Dolnym Śląsku pewna norma. W gminie Platerówka kilka lat temu wisiały nawet ostrzeżenia przed rzekomo grasującymi w lasach niedźwiedziami. Tymczasem, jak zaznaczają przyrodnicy, ostatni udokumentowany i sezonowy pobyt tego zwierzęcia był odnotowany około 30 lat temu w okolicach Jarkowic.

więcej w RTI!
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Wakacje na pływalni
Od 2 lipca po postoju technologicznym zostanie otwarta kryta pływalnia w Kamiennej Górze.
#RÓŻNE
0
Większość za wieżą
Zakończyła się sonda urzędu miasta w Kamiennej Górze w sprawie planów budowy masztu telekomunikacyjnego z funkcją wieży widokowej. Większość głosujących opowiedziała się za zgodą na inwestycję. Niemniej, ponad 1/4 ankietowanych wyraziła swój sprzeciw w związku z obawami o zdrowie.
#AKTUALNOŚCI
2
Nowy numer Tygodnika już w kioskach!
O czym piszemy w RTI 26/2018 (915)?
#AKTUALNOŚCI
0
Minister o S3
W poniedziałek 25 czerwca gościł na Dolnym Śląsku minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Przedstawiciel rządu odwiedził województwo m.in. z okazji otwarcia kolejnego odcinka drogi S3 w okolicach węzłów legnickich.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama