DO GÓRY
#reklama

Nagroda za karczmę w Uniemyślu


     
    Udostępnij

Klub Przyrodników otrzymał nagrodę polsko-niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląska za opiekę nad karczmą sądową w Uniemyślu koło Chełmska Śląskiego.

W zabytkowym obiekcie działa Sudecka Stacja Terenowa Klubu Przyrodników. Społecznicy zajęli się budynkiem w 2008 roku. Pozyskali środki finansowe na jego renowację i organizują tam ciekawe imprezy. Ich trud został doceniony. Klub wziął udział w konkursie ogłoszonym przez Verein zur Pflege schlesischer Kunst und Kultur (VSK). 30 września w Pałacu Pakoszów odbył się finał wydarzenia. Organizacja przyznała zwycięzcom nagrody. Na ponad 20 zgłoszonych obiektów jurorzy konkursu najwyżej ocenili właśnie odrestaurowanie karczmy sądowej w Uniemyślu. Klub otrzymał w nagrodę 12 tys. zł. Ponadto jury doceniło też zadbane zabytki w Bogatyni i w Cieplicach.
Konkurs „Pomnik – nie zapomnij! Denkmal – denk mal dran!” stowarzyszenia VSK ma na celu wspieranie ochrony zabytków w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz w zachodniej części Dolnego Śląska. Klub Przyrodników jest ogólnopolską pozarządową organizacją ekologiczną, która działa również na naszym terenie.
RG/ foto: Sudecka Stacja Terenowa Klubu Przyrodników (foto: Czadrów.pl)

Czytaj również

#reklama
Jubileuszowy przegląd
Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie zaprasza miłośników teatru na jubileuszowy XX Przegląd Teatrów Amatorskich. Impreza odbędzie się na scenie Domu Kultury w Lubawce.
#KULTURA
0
Król Jazzu w Lotosie
Stowarzyszenie Ars Longa (v.b.) zaprasza do kawiarni galerii Lotos w Kamiennej Górze na kolejny koncert jazzowy. Tym razem piątkowe spotkanie z muzyką wypełni twórczość amerykańskiego pianisty i kompozytora, Georga Gershwina.
#KULTURA
0
Noblowska klątwa?
Wczoraj pisaliśmy o pechowym kamiennogórskim naukowcu, który został pominięty jako jedyny członek 3-osobowego zespołu badawczego w nominacji do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Okazuje się, że nie jest to odosobniony przykład w rodzinie wywodzącej się z kupców i fabrykantów związanych z Kamienną Górą. Także kuzyn Viktora Hamburgera, choć pięciokrotnie (!) zgłaszany, nie dostał zaszczytnej nagrody.
#RÓŻNE
0
Twardy Granit (galeria)
W niedzielę w Lubawce w spotkaniu wałbrzyskiej klasy O miejscowy Orzeł gościł zespół granitu Roztoka. Wszyscy kibice z przygranicznej miejscowości liczyli na komplet punktów. Niestety goście wygrali 3:1 (2:1).
#SPORT
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama