DO GÓRY
#reklama

Nadzieja dla zabytkowej infrastruktury


     
    Udostępnij

Koleje zainteresowały się losem niszczejącej wiaty dworcowej w Lubawce.

Na stronie platformy zakupowej PKP PLK można znaleźć treść zamówienia na opracowanie ekspertyzy, projektu budowlanego naprawczego wiaty peronowej Lubawka linia 299. Spółka wybrała już wykonawcę tej usługi. Projekt sporządzi wrocławska firma. Koszt to 39 852 zł.
Na internetowych forach miłośnicy kolei alarmowali o niepokojącym podejściu zarządcy do wiekowej budowli. Były zakusy, by wiatę rozebrać. Została ona ogrodzona, tak by nie zagrażała podróżnym czy osobom postronnym. Po ingerencji zainteresowanych oraz konserwatora zabytków, udało się zmienić plany. Teraz zaświeciło się światło nadziei, że wiata będzie jeszcze służyła pasażerom. To o tyle ważne, że wciąż trwa walka o ostateczne potwierdzenie uruchomienia całorocznych połączeń przez Lubawkę i Kamienną Górę. PKP PLK ma też plany odnośnie wiaty przy dworcu w Kamiennej Górze. W kwietniu rzecznik kolejowej spółki przekazał nam, że remont tej budowli planowany jest na 2019 rok.
Red.

Czytaj również

#reklama
Nowe ławki i kosze
Jak informuje urząd miasta, w Kamiennej Górze w wybranych punktach postawione zostały nowe elementy małej infrastruktury.
#RÓŻNE
1
Weekend dla małych i dużych
Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu w najbliższy weekend zagra aż trzy spektakle. Będą propozycje zarówno dla tych najmniejszych, jak i starszych widzów.
#KULTURA
0
Koncertowy weekend
Ciekawie zapowiada się koniec tygodnia w Kamiennej Górze. Aż dwa koncerty przygotowało Centrum Kultury.
#KULTURA
0
Weekend z antykami i rękodziełem
Ostatni weekend września minął pod znakiem jarmarków i giełd, na które czekają miłośnicy bibelotów, cymeliów i kolekcjonerzy. Imprezy obyły się na rynkach Kamiennej Góry i Jeleniej Góry.
#RÓŻNE
0

Komentarze

mieszkaniec
2018-10-12 11:58
Koleje Dolnośląskie wraz z ich mocodawcami zrobią 14 października konferencje w Kamiennej Górze dla wybranych. Będzie o paśmie sukcesów i o przejęciu linii :) Ciekawe czy dopuszczą kogoś niewygodnego do głosu ? Spróbujmy !
Zorientowany
2018-10-08 15:34
@Kolejarz: Pełna zgoda. Taka sytuacja już jest w Lwówku Śląskim, gdzie PLK niedawno wyremontowała na stacji wiaty i przejścia podziemne, a pociągów wciąż nie ma, bo KD i UMWD mają w nosie tę linię i mieszkańców.
Kolejarz
2018-10-07 22:37
Prędzej PLK wyremontuje wiatę niż Koleje Dolnośląskie uruchomią całoroczne pociągi do Lubawki. Taki mamy klimat... we władzach województwa, niestety. W sprawie peronu w Sędzisławiu też wszyscy sączyli jad pod adresem PLK (w tym Koleje Dolnośląskie), wskazując PLK jako przyczynę braku pociągów, a PLK zrobiła peron... i pociągów nadal nie ma. KD teraz już nic nie mówią, tylko schowały głowę w piasek jak struś.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama