DO GÓRY
#reklama

Na tropie witraży


     
    Udostępnij

Kamiennogórski ratusz może poszczycić się wyróżnieniem w konkursie „Zabytek zadbany”. W licznych publikacjach o obiekcie autorzy zaznaczają, że w gabinecie burmistrza wciąż można zobaczyć unikatowe, oryginalne umeblowanie sprzed wieku. Zarówno jego wnętrze, jak i bryła budynku wzbudzają zainteresowanie turystów. Jest jednak jeden zgrzyt. Zabytek został w niewyjaśnionych okolicznościach zubożony o cenne pięknie zdobione okna.

Piękne witraże to nie tylko Sala Witrażowa i hol ratusza. Misterne wykonane szkło zdobiło też okna restauracji Ratuszowa. Część z nich zaginęła. Część została zdemontowana.

Więcej w aktualnym RTI
RG

Czytaj również

#reklama
Święto ogrodników
W sobotę 8 września przy siedzibie zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Różanka” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta plonów. Działkowców odwiedzili samorządowcy oraz Henryk Malik, prezes Okręgowego Zarządu Sudeckiego PZD. Gospodarzem uroczystości był prezes „Różanki” Tadeusz Grudzień.
#AKTUALNOŚCI
0
Światowy blues w Lubawce
W ramach Międzynarodowego Dnia Bluesa w niedzielę 16 września w Domu Kultury w Lubawce zagra wybitna formacja bluesowa – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.
#KULTURA
0
Cynkowi chłopcy
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl i czytanie przed premierą (12-16 września).
#KULTURA
0
Wystawa w muzeum
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na otwarcie 44. Międzynarodowej Wystawy Sztuki Włókna „Piękno Kowar w odblasku duszy”. Rozpoczęcie nastąpi w sobotę 15 września o godzinie 16.00.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama