DO GÓRY
#reklama

Na sport, kulturę i edukację


     
    Udostępnij

Z roku na rok chętniej wspieramy organizacje pozarządowe.

Ministerstwo Finansów opublikowało rozliczenie odpisu podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. W ramach 1 proc. organizacje z naszego rejonu dostały od kilkuset złotych do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Departament Podatków Dochodowych podał do wiadomości publicznej informację dotycząca kwot 1 proc. należnego podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego. Tym razem zestawienie dotyczy rozliczenia za 2017 rok. Dane ujęte w opracowaniu przedstawiają stan faktyczny na 17 września 2018 roku. Warto zauważyć, że łączna kwota 1 proc. za 2017 r. wyniosła w tym roku rekordowe 761,3 mln zł. Ułamek swojego podatku zdecydowało się podarować wybranej instytucji aż 14,1 milionów podatników. Kiedy ta możliwość się pojawiła w 2004 roku, były o wiele skromniejsze. Wówczas jedynie 80 tys. podatników zrobiło odpis, z którego udało się uzyskać 10 milionów złotych wsparcia dla aktywistów pozarządowych. W tym roku, po raz kolejny, rekordową kwotę otrzyma ogólnopolska organizacja – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Na cele charytatywne realizowane przez tę instytucję Polacy przekazali aż 166 345 547,64 mln zł! Wśród podopiecznych fundacji jest wiele dzieci z naszego regionu.
Mieszkańcy powiatu wspierali też regionalne organizacje pożytku publicznego. Spore dotacje wpłynęły na konta sportowych instytucji.

Więcej w RTI 47/2018
Red. foto ilustracyjne

Czytaj również

#reklama
Wygrali tylko seta
W ostatnią niedzielę młodziki Sudetów Kamienna Góra grali turniej ligowy z Ikarem Legnica i Dwójką Milicz. Podopieczni Tomasza Wyszomirskiego przegrali pierwszy mecz z Ikarem w Legnicy 1:2, a drugi 0:2.
#SPORT
0
Parafialna zbiórka
W Kamiennej Górze w marketach odbędzie się zbiórka żywności dla potrzebujących.
#RÓŻNE
0
Weekend na promilach
Dwóch kierowców wpadło podczas weekendowych kontroli policjantów z Kamiennej Góry.
#AKTUALNOŚCI
0
Spektakl z Mikołajem
W niedzielę, 2 grudnia o godzinie 12:30, Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza na „Władysława i Annabelle – historię pewnego Misia i Lalki” w reżyserii Zuzanny Mukoid. Popołudnie to będzie wyjątkowe, bowiem po spektaklu Mikołaj wręczy dzieciom prezenty przygotowane i opisane przez opiekunów.
#KULTURA
0

Komentarze

Józef
2018-11-29 17:26
166 345 547,64 mln zł! ???? napewno przecież to więcej niż zebrano bo zebrano tylko 761,3 mln

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama