DO GÓRY
#reklama

Na kradzież przyjechał bez prawka


     
    Udostępnij

Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę, który przyjechał do miasta, pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, a na dodatek okradł market.

Do zdarzenia doszło 8 stycznia. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z kamiennogórskich marketów. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Policjanci po sprawdzeniu osoby w systemach informatycznych uzyskali informację, że sprawca kradzieży posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
– Po czynnościach wykonanych przez policjantów i odzyskaniu sprzętu elektronicznego został zwolniony – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy kamiennogórskiej policji.
Po kilku minutach policjanci w trakcie patrolu rejonu marketu zauważyli kierującego samochodem marki Toyota. Był nim wspomniany 22-latek.
– Nie był zaskoczony kolejną interwencją przeprowadzaną wobec jego osoby – mówi rzecznik policji.
Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd, którym się poruszał, został zabezpieczony. Mundurowi przedstawili mu zarzut niestosowania się do orzeczonego środka karnego wydanego przez sąd.
– Śledczym wyjaśnił, że samochód jest mało użytkowany i chciał mu przepalić filtr cząstek stałych – wyjaśnia asp. szt. Grzegorz Szewczyk. – Jadąc z Lubina, po drodze odwiedził swoją koleżankę, a następnie przyjechał do Kamiennej Góry, żeby wstąpić do sklep ze sprzętem RTV.
Tam dokonał kradzieży. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
red. KPP Kamienna Góra

Czytaj również

#reklama
Czym dziś jest street art?
Stara Kopalnia powraca ze spotkaniami w kawiarni Sztygarówka. Tym razem zaprasza na spotkanie z jednym z autorów prac na wystawie Depercepcje - będzie gościć artystę, Piotra Saula.
#KULTURA
0
Kolędnicze festiwale
Diecezje świdnicka i legnicka tradycyjnie zapraszają na finał świętowania okresu bożonarodzeniowego podczas festiwali kolędniczych i jasełkowych. Najbliższy odbędzie się w Bolkowie w sobotę 13 stycznia. Z kolei tydzień później, 20 stycznia, krzeszowskie opactwo zaprosi na kolejną edycję Festiwalu Trzech Kultur.
#RÓŻNE
0
Orszak w Witkowie
W Święto Trzech Króli, 6 stycznia, w parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie odbyła się uroczysta msza święta z udziałem młodzieży z Eucharystycznego Ruchu Młodych i dzieci. Młodzi wierni byli przebrani w piękne stroje królewskie.
#RÓŻNE
1
Dzielnicowy z Marciszowa w finale
Zakończył się I etap pierwszego dolnośląskiego plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego. W plebiscycie udział wzięło blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa. Do finału przeszedł mł. asp. Paweł Walczak z posterunku w Marciszowie.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama