DO GÓRY
#reklama

Motocykle i piknik (galeria)


     
    Udostępnij

W Krzeszowie odbył się dziś finał Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej oraz V Pielgrzymka Motocyklistów. Cykl wydarzeń zwieńczył piknik patriotyczny. Patronem tych obchodów był Prezydent RP.

Do Krzeszowa zjechało już w sobotę mnóstwo muzyków, uczestników jubileuszowej edycji festiwalu. Dziś (w niedzielę, 13 maja) odbył się finał festiwalu. Krzeszów był także celem pielgrzymki motocyklowej. Do sanktuarium diecezjalnego zjechało kilkuset wielbicieli i posiadaczy spalinowych jednośladów. Uczestniczyli oni w nabożeństwie i poświęceniu motocykli. Przy świetnej pogodzie odbył się plenerowy piknik rodzinny. Przybyli na niego mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego oraz liczni turyści. Plac przed bazyliką wypełnił się po brzegi. Były występy artystyczne, dla dzieci atrakcje w dmuchanym miasteczku. Chętni mogli wziąć udział w loterii z nagrodami.
Majowe wydarzenia w Krzeszowie to jeden z kilku elementów obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed nami jeszcze między innymi czerwcowe koncerty oraz wielka pielgrzymka w sierpniu.
Red.

Czytaj również

#reklama
Seniorada na finał (galeria)
W sobotę w Pisarzowicach odbył się finał tegorocznego FitFestivalu gminy Kamienna Góra.
#AKTUALNOŚCI
0
Zapowiedź jeleniogórskiej klasy B
Coraz mniej kolejek pozostaje doza kończenia rozgrywek jeleniogórskiej klasy B. Lider – Pub Gol zagra dzisiaj w Sędzisławiu z miejscowym Leskiem. Na zwycięstwo gospodarzy liczy Bóbr Marciszów.
#SPORT
0
Remonty, turnieje i nie tylko - dzieje się na zamkach w regionie!
Dolny Śląsk, a szczególnie południe województwa to zagłębie zamków i pałaców. Przed wiekami tętniły życiem (i tym dworskim i wojennym, ale i naukowym!), potem było nieco gorzej. Teraz znów wracają do łask. W tym roku dzieje się bardzo dużo ciekawych rzeczy w naszych twierdzach. Garść wieści z Grodna, Książa, Świn, Niestytna, Cisów oraz Lenna.
#KULTURA
2
Gdzie powstanie łącznik?
Kamienna Góra chce nowej drogi do Wałbrzycha.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama