DO GÓRY

Morderca bez kasacji


     
    Udostępnij

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze powiadomiła, że Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako bezzasadną, kasację obrońcy Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

22 listopada wymiar sprawiedliwości potwierdził, że zabójca 10-letniej Kamilki jest winny brutalnej zbrodni, której dokonał na runku Kamiennej Góry w sierpniu 2015 roku.
– W wyroku orzeczono o wymierzeniu wobec sprawcy kary dożywotniego pozbawienia wolności z zastrzeżeniem, że o warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie się on mógł ubiegać nie wcześniej niż po odbyciu 35 lat kary – mówi prokurator Tomasz Czułowski, rzecznik PO w Jeleniej Górze.
Nowakowski dokonał brutalnego morderstwa poprzez zadanie dziewczynce ciosu siekierą w głowę. Wcześniej narzędzie zbrodni miał ze sobą w urzędzie pracy. Dokonując zbrodniczego czynu chciał się wyżyć za niepowodzenia w poszukiwaniu pracy. Jego obrona próbowała udowodnić niepoczytalność oskarżonego. Sprawę prowadziła Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze.
pg/ foto: archiwum RTI

Czytaj również

#reklama
Gmina też dopłaci do pieca
Niedawno informowaliśmy o akcji kamiennogórskiego ratusza w sprawie dofinansowań do wymiany instalacji grzewczych. Podobny projekt w walce ze smogiem rozpoczyna też gmina wiejska.
#AKTUALNOŚCI
0
Ile wydasz w tym roku na prezenty świąteczne? (#sonda)
Już z tydzień mikołajki, a za trzy tygodnie Święta Bożego Narodzenia. Grudzień to co roku przyjemności związane z rodzinną świąteczną atmosferą, ale także spore wydatki.
#RÓŻNE
0
Repertuar teatralny - grudzień 2017 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Kamienna Góra szykuje się na święta (galeria)
Trwa montaż ozdób świątecznych.
#AKTUALNOŚCI
1

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama