DO GÓRY
#reklama

Mikołajkowe tradycje (galeria)


     
    Udostępnij

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprosiło dziś, 6 grudnia, najmłodszych mieszkańców regionu na spotkanie ze świętym Mikołajem, a dokładnie z opowieściami i tradycjami związanymi z tą postacią.

Uczestnicy warsztatów mogli posłuchać opowieści, kim tak naprawdę był starożytny biskup, który stał się patronem obdarowywania. O tym, jak kapłan z terenów dzisiejszej Turcji stał się popularnym brodatym mieszkańcem północnej Laponii opowiadał przedszkolakom i uczniom podstawówki Michał Stołpiec. Z kolei Joanna Stołpiec zaprosiła maluchy do uczestnictwa w zajęciach plastycznych. Dzieci mogły wykonać stempel na tkaninie z wizerunkiem ulubionego świętego najmłodszych oraz inne ozdoby mikołajkowe. Na koniec na maluchy na dziedzińcu muzeum w saniach czekały upominki.

W warsztatach towarzyszyliśmy klasie 3 z kamiennogórskiej SP1.
red.

Czytaj również

#reklama
Frania na niedzielę
Już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 12:30 wałbrzyski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na spektakl „Frania Piorun” w reżyserii Przemysława Jaszczaka.
#KULTURA
0
Fagot w roli głównej
Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu zaprasza na koncert symfoniczny do Teatru Zdrojowego im. H.Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju.
#KULTURA
0
W nowej formule
16 grudnia w Pisarzowicach odbędzie się kolejna już tradycyjna gminna impreza. Tym razem „Wigilijne stoły” będą jednak miały zupełnie inną formułę. Już dziś można zgłaszać się do udziału w konkursach. Termin mija 10 grudnia!
#AKTUALNOŚCI
0
12 chętnych na tunele (+ video D11)
Niedawno poznaliśmy chętnych na budowę trasy z Kamiennej Góry do Lubawki. W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła oferty cenowe firm zainteresowanych budową odcinka od Bolkowa do Kamiennej Góry. Ciekawą rzecz pokazali też Czesi. Można zobaczyć filmową wizualizację kontynuacji drogi jako D11 u naszych sąsiadów.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama