DO GÓRY

Mięsny złodziej


     
    Udostępnij

Funkcjonariusze policji z Kamiennej Góry zatrzymali kolejnego złodzieja sklepowego. Tym razem w ich ręce wpadł amator wyrobów mięsnych. Ukradł ze sklepu wyroby warte w sumie 600 zł. Towar odzyskała ochrona sklepu.

Do zdarzenia doszło w jednym z kamiennogórskich marketów. Mundurowi dostali zgłoszenie o kradzieży. Wcześniej jednak pracownik ochrony, monitorujący sklep, zauważył dwóch mężczyzn. Wypełnili oni wózek wyrobami mięsnymi, pominęli kasy, by uniknąć zapłaty za towar i ruszyli do wyjścia.
– Ochroniarze odpowiednio szybko zareagowali i tę kradzież udaremnili – mówi Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy KPP w Kamiennej Górze. – Na ich widok złodzieje porzucili wózek z towarem i zaczęli uciekać w kierunku centrum miasta.
Policjanci przeanalizowali zapis monitoringu z marketu i dokładnie rozpoznali wizerunki amatorów kradzieży mięsa. W trakcie patrolu na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi z monitoringu.
– Na widok policjantów podjął się ucieczki – mówi rzecznik komendy. – Po pościgu został zatrzymany.
To 56-letni mieszkaniec Kamiennej Góry. Został doprowadzony do celi na komendzie, gdzie przed złożeniem wyjaśnień trzeźwiał. Gdy mu się to udało, wyznał policjantom, że kradzieży dokonał sam, a obecnego przy nim w markecie mężczyzny nie zna.
Policjanci sprawdzają teraz, czy 56-latek kradł także w innych sklepach w mieście. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.
mb

Czytaj również

#reklama
Mikołaj nie przyjedzie
Piękna tradycja odchodzi bez pożegnania. Nie będzie w tym roku Mikołaja na drezynie w Krzeszowie. Był to najprawdopodobniej jedyny na Dolnym Śląsku, jeżeli nie w całym kraju, ulubiony święty dzieci, który odwiedzał je szynowym pojazdem.
#RÓŻNE
3
Repertuar filharmoniczny - grudzień 2017 r.
Zapraszamy do zapoznania się z bieżącym repertuarem filharmonii w Wałbrzychu i Jeleniej Górze.
#KULTURA
0
Morderca bez kasacji
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze powiadomiła, że Sąd Najwyższy oddalił w całości, jako bezzasadną, kasację obrońcy Samuela Nowakowskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.
#AKTUALNOŚCI
0
Gmina też dopłaci do pieca
Niedawno informowaliśmy o akcji kamiennogórskiego ratusza w sprawie dofinansowań do wymiany instalacji grzewczych. Podobny projekt w walce ze smogiem rozpoczyna też gmina wiejska.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama