DO GÓRY

Miasto musi płacić


     
    Udostępnij

Nie ma wyjątków od zasady comiesięcznych wpłat zaliczek na fundusz remontowy – wynika z wyroku sądu apelacyjnego we Wrocławiu, jaki zapadł tam 26 września. W ten sposób gmina miejska Kamienna Góra przekonała się ostatecznie, że obowiązek taki dotyczy także jej.

Miasto przegrało w sądzie ze wspólnotą mieszkaniową z placu Grunwaldzkiego 3. Najpierw w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze, teraz w Apelacyjnym we Wrocławiu. W obu chciało unieważnienia uchwał wspólnoty, która zobowiązała samorząd do comiesięcznego wnoszenia zaliczek. Miasto starało się dowieść, że takie gromadzenie środków jest dla niego krzywdzące. Obie instancje nie podzieliły tego stanowiska.
Wspólnota z placu Grunwaldzkiego, której członkiem jest radny Janusz Chodasewicz, przetarła w ten sposób drogę innym wspólnotom. Miasto zalega im łącznie ok. miliona złotych. Czy zdecydują się one upomnieć o należne im pieniądze?

Szeroko o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Nowy nr RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#AKTUALNOŚCI
3
Medalowi siłacze z Relaksu
Bardzo udane dla zawodników Relaksu Kamienna Góra były MP w trójboju siłowym klasycznym. W najważniejszej krajowej imprezie w Sosnowcu złote medale wywalczyli dla kamiennogórskiego Relaksu - Alicja Ilczuk oraz Bartosz Tokarski (na zdjęciu, na najwyższym stopniu podium).
#SPORT
1
Cukier w dziesiątce
W ostatnią sobotę – 8 października odbyła się Dzika Trzynasta pod szczytem Dzikowca. Pierwsze miejsce w imprezie wybiegał zawodnik gospodarzy - Alan Dobrowolski. Ósmy był Andrzej Cukier z Kamiennej Góry (na zdjęciu)
#SPORT
0
Lesk zawrócił Potok
Papierowym faworytem niedzielnej potyczki Lesku Sędzisław (na zdjęciu) i Potoku Karpniki byli gospodarze. Ekipa z Sędzisławia po niedzielnym zwycięstwie plasuje się na wysokim 4. miejscu w tabeli jeleniogórskiej klasy B. Do lidera Pub Gola Jelenia Góra traci 6 „oczek”.
#SPORT
0

Komentarze

Nana
2017-11-30 01:31
do Janusz Chodasewicz
A pan rozumie, że budżet nie jest z gumy? Pan ma na wszystko co mu się zechce kupić/mieć? Jeżeli wspólnota podejmie decyzję o remoncie, miasto płaci. A jeżeli to miasto ma większość, to takie jest jego prawo, żeby nie zacząć remontu.
Nana
2017-11-30 01:25
do Zochy
Jakie odsetki kobieto? Ty nie rozumiesz co komentujesz.
Zocha
2017-10-16 18:48
Znając Burmistrza, odwoła się od wyroku, potem dostanie nakaz a i tak będzie zwlekał.Odsetki zapłacą mieszkańcy.
Zenon
2017-10-16 12:54
Czyżby miało braknac przez to kasy na nagrody pod koniec roku dla ratuszowcow?
ty i ja.miasto
2017-10-16 12:40
A kto zapłaci koszta sądowe? miasto .. Brawo PANIE Burmistrzu
Bob budowniczy
2017-10-13 20:40
Widzisz Kaśko "kształcona" w kamiennogórskich szkołach, milion obrócony wielokrotnie w ratuszu daje ludziom tegoż ratusza dużo większe korzyści (np. podwyżki płac dla VIPów. Więc na fundusz remontowy obowiązkowo płacą maluczcy i emeryci.Jak tylko nie zapłacą, są ścigani.Ratusz jest nietykalny, sorry BYŁ. Skoro nie ma kasy na funduszu,wspólnota nie będzie niczego remontować, bo cóż im po pieniądzach za 2-3 lata po przymusowej egzekucji od niepłacącego??
Janusz Chodasewicz
2017-10-13 09:55
Do Kaśki: Niestety nie jest prawdą stwierdzenie, że miasto nie robi problemów i grzecznie płaci gotówką. W naszej wspólnocie, mając większość, przez lata blokowało wszelkie prace, a nawet sprzątanie klatki schodowej. To było fair? To była gospodarność? Takich wspólnot jest w mieście wiele. Dlatego miasto wygląda jak wygląda
Mieszkaniec
2017-10-12 21:25
Super Panie Januszu!!!!!!
Kaśka
2017-10-12 17:15
Miasto nie robi problemów i płaci za remonty proporcjonalnie - gotówką. Artykuł sugeruje jakby miasto unikało płacenia... Naprawdę to takie ważne, żeby te pieniądze leżały na koncie, a do tego w wypadku niewykorzystania w roku kalendarzowym były opodatkowane 19% podatkiem CIT. To jest gospodarność wg RTI24?
sss
2017-10-12 14:54
brawo
darek
2017-10-12 10:03
Brawo panie Januszu!

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama