DO GÓRY
#reklama

Matura poniżej średniej


     
    Udostępnij

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu podała 12 września wyniki matury po egzaminach poprawkowych. Choć uczniowie kamiennogórskich szkół poprawili swoje rezultaty pod względem zdawalności i tak ich wynik jest poniżej wojewódzkiej przeciętnej. Jest też gorszy niż ubiegłoroczny dla powiatu kamiennogórskiego. Zwłaszcza w przypadku LO.

Jeszcze w ubiegłym roku ZSO mógł się szczycić świetną zdawalnością egzaminu, która dawała powiatowi kamiennogórskiemu pierwsze miejsce w województwie w kategorii szkół ogólnokształcących. W tym roku wynik LO jest znacznie słabszy. Po poprawkach wynosi 89 proc. w porównaniu do 95,2 z ubiegłego roku. Przed poprawką rezultat absolwentów ogólniaka wynosił 82,8 proc. Niestety taki wynik plasował powiat w klasyfikacji w połowie wojewódzkiej stawki.
Swój zły wynik poprawili uczniowie techników z ZSZiO. Zdawalność w czerwcu wynosiła tam zaledwie 48,2 proc. Po poprawce wynik to 58,8 proc. Oznacza to, że nieco ponad połowa absolwentów szkoły zdobyła dyplom dokumentujący uzyskanie wykształcenia średniego i jednocześnie przepustkę na studia. W 2016 roku wynik ZSZiO po poprawkach był odrobinę niższy i wynosił 56,7 proc. Tegoroczny rezultat szkoły, mimo że leszy od ubiegłorocznego, i tak jest poniżej wojewódzkiej średniej dla szkół technicznych (69,7).
Dla całego powiatu ogólna średnia wyniosła 77,8 proc. przy 80,6 proc. w 2016 roku. Średnia wojewódzka to 82 proc.
W skali kraju matury nie zdało ponad 40 tysięcy osób. Największym problemem była matematyka. W LO zaliczyło ją 86 proc. zdających, w technikach 79 proc.O maturze również tutaj: »Już nie najlepsi
PG wsp. OKE. CKE/ foto: ilustracyjne (freeimages.com)

Czytaj również

#reklama
Repertuar teatralny - wrzesień 2017 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Uwaga na silny wiatr!
Obowiązuje ostrzeżenie przed bardzo silnymi podmuchami wichury. Lepiej nie wychodzić z domu ani nie wyjeżdżać. W okolicy wskaźniki już pokazują od 17 do nawet 20 m/s.
#RÓŻNE
0
Święto szkoły
ZSZiO szykuje się do pięknego jubileuszu.
#AKTUALNOŚCI
1
Weekend w Szaniawskim z Zapolską i Piną
Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza!
#KULTURA
0

Komentarze

Artur
2017-09-16 07:28
Jak mieli dobrze zdac skoro wiecej czasu spedzili w parku z piwem niz nad ksiazkami

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama