DO GÓRY
#reklama

LO wśród najlepszych


     
    Udostępnij

Po roku przerwy kamiennogórska szkoła średnia wraca na listę najlepszych w województwie.

Znamy już wyniki XIX rankingu szkół ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy”. Cytowane przez media zestawienie liceów i techników co roku wzbudza emocje. Rok temu obie kamiennogórskie szkoły średnie znalazły się poza pięćdziesiątką najlepszych placówek w województwie. Tym razem liceum ogólnokształcące przy Zespole Szkół Ogólnokształcących zaliczyło powrót. Szkoła znalazła się na 44. pozycji w zestawieniu ogólniaków na Dolnym Śląsku. Pierwszą dziesiątkę tradycyjnie zdominowały szkoły wrocławskie. 6. miejsce zajął jeleniogórski „Żerom”, 8. miejsce LO im. Kopernika w Lubienie, a 9. miejsce II LO w Wałbrzychu. Kamiennogórska szkoła została zestawiona poza pięćsetką najlepszych ogólniaków w kraju. Warto dodać, że w 2015 roku LO przy ZSO zajęło 37. miejsce w województwie.
Kapituła rankingu wzięła pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach (30 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25 proc. punktów) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc. punktów).
Na liście 50 najlepszych techników zabrakło natomiast kolejny rok z rzędu Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry. W gronie 10 najlepszych szkół tego typu znalazły się m.in. 4 placówki z Wrocławia oraz 2 z Jeleniej Góry.
W klasyfikacji tych szkół kapituła wzięła pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc. punktów), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc. punktów) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc. punktów).
Szczegóły na www.perspektywy.pl.
RG/ budynek ZSO w Kamiennej Górze

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Wystawa na 500-lecie
Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zorganizowało wystawę z okazji Roku Reformacji. 500-lat po wygłoszeniu słynnych tez Lutra możemy zobaczyć na zdjęciach najcenniejsze skarby ewangelickiego Dolnego Śląska.
#KULTURA
0
Walentynki ze św. Walentym
Jak co roku Sanktuarium Maryjne w Krzeszowie zachęca zakochanych do spędzenia Walentynek na terenie opactwa.
#RÓŻNE
0
Rekordowe Arado
Kamiennogórska trasa podziemna, główna atrakcja miasta, podliczyła statystyki minionego roku. Kompleks odwiedziła rekordowa liczba turystów – 40 tys. osób.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Expert.
2017-02-08 18:37
Zawsze uważam, że te rankingi nie mają żadnego znaczenia i czy dana szkoła jest na pierwszym, czy na tysięcznym miejscu. Wszystko zależy od samego ucznia. Moi obaj synowie uczęszczali do naszych kamiennogórskich szkół. Podstawowa nr4, a następnie nasze Liceum Ogólnokształcące. Zawsze wiedzieli czego mają się uczyć, ile czasu poświęcać na naukę, oraz gdzie i jakie materiały zdobywać do nauczania. Egzaminy na studia zdawali bez żadnych problemów na Uniwersytety uważane za jedne z najlepszych w kraju. Później studia za granicą. Do Kamiennej Góry oczywiście już nie wrócili. Dzisiaj są to ludzie na bardzo wysokich stanowiskach, biegle posługującymi się kilkoma językami i o znakomitej sytuacji materialnej. A podstawy do tego zdobywali w naszych kamiennogórskich szkołach. Także te rankingi można sobie.....
do arczi
2017-02-08 14:21
Na 50 najlepszych. W poprzednich latach ranking objął około 2 tys. liceów w kraju. Z danych w raporcie na stronie www.umwd.dolnyslask.pl wynika, że na Dolnym Śląsku jest prawie 200 liceów i szkół uzupełniających, z czego 40 w samym Wrocławiu.
arczi
2017-02-07 19:33
tak napisane,jakby była najlepsza w województwie,a niestety-jest na 44 miejscu na 50, a do 500 najlepszych nawet nie ma szans :(

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama