DO GÓRY

Leon na tropie (video)


     
    Udostępnij

W sierpniu pisaliśmy o tym, że w Kamiennej Górze ożyły sny o złotych pojazdach ukrytych gdzieś pod miastem. Wszystko za sprawą tajemniczych podziemi, na które natrafiły ekipy budowlane przy ul. Parkowej i Wałbrzyskiej. Jedną z tych sensacji postanowił zbadać popularny eksplorator i bloger z naszego regionu.

Kilka tygodni temu głośno było o odkryciu nieznanych elementów architektury pod ziemią w Głuszycy. Doszło do tego podczas prac ziemnych przy remontach. Także w Kamiennej Górze w latem pojawiły się aż dwa doniesienia o dziwnych obiektach wykopanych przez robotników. Chodzi o place budowy na ul. Parkowej pomiędzy Arado i Kamodeksem oraz łąkę na ul. Wałbrzyskiej przy kościele. W obu wskazanych lokalizacjach trwają prace budowlane. Obserwatorzy zaalarmowali nas, że budowlańcy natrafili na jakieś konstrukcje. Na fali doniesień o Złotym Pociągu w Wałbrzychu i złotych ciężarówkach w Kamiennej Górze każda taka podziemna budowla wzbudza zainteresowanie. Nic zatem dziwnego, że na naszą skrzynkę mailową wpłynęły zapytania od mieszkańców. W przypadku znaleziska przy Arado rzecznik miasta studził zapały poszukiwaczy przygód, tłumacząc, że infrastruktura odsłonięta w wykopach jest znana miejskiemu przedsiębiorstwu wodociągów i kanalizacji.
Zagadką pozostaje z kolei podziemny tunel przy Biedronce na Wałbrzyskiej.
Już po ujawnieniu tego obiektu sprawą tunelu zainteresował się m.in. znany naszym Czytelnikom lokalny eksplorator Rafał Romanik, autor bloga Wyprawy Leona, który już jakiś czas temu badał te tereny.
– Trudno powiedzieć, co to za tunel. Może coś od kościoła albo kopalni. Bo na starej mapie obok kościoła zaznaczona jest kopalnia. Potem była tam strzelnica – mówi pasjonat podziemnych szybów.
Autor bloga i popularnych filmów na YouTube wybrał się do Kamiennej Góry i zmontował nowy materiał. Nadal jednak jest więcej pytań niż odpowiedzi. Być może nasi Czytelnicy mają na ten temat wiarygodne informacje?

Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Kulturalny rozkład jazdy RTI – wrzesień 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Bolków, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0
Repertuar teatralny - wrzesień 2018 r.
Bieżące repertuary scen w regionie.
#KULTURA
0
Wieści z Berlina
W tym roku mija 210 lat od śmierci najsłynniejszego syna Kamiennej Góry, czyli architekta Carla Gottharda Langhansa. Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń... w Berlinie.
#KULTURA
0
Spotkanie z dziedzictwem
Placówki kulturalne w całym kraju zachęcają do wzięcia udziału w inicjatywie o nazwie Europejskie Dni Dziedzictwa. Tym razem pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Po raz kolejny przed dwa środkowe weekendy września muzea, domy kultury, teatry czy atrakcje turystyczne zaproszą na darmowe atrakcje. Do wydarzenia przyłączyło się również Muzeum Tkactwa.
#KULTURA
0

Komentarze

dfsefgegerg
2018-09-10 16:14
el chima ... słuchałeś ? bo on to dokładnie powiedział wiec nie wiem o co ci kaman
Jedrek
2018-09-10 14:02
Tunel prowadzi do DCR
sciemniacz
2018-09-10 10:53
pod kauflandem też były piwnice na ziemniaki...
Magda
2018-09-09 13:04
Ja wiem gdzie jest zawalone wejście do tunelu w Antonówce
Magda
2018-09-09 13:04
Ja wiem gdzie jest zawalone wejście do tunelu w Antonuwce
el chinimas
2018-09-08 17:09
Tylko że Kościół tam powstał w sumie niedawno i dwa lata temu został całkowicie oddany do użytku.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama