DO GÓRY
#reklama

Łasy na paliwo i nie tylko


     
    Udostępnij

Podczas kontroli drogowej na terenie Kamiennej Góry zatrzymany został 25-latek z Boguszowa-Gorc. Policjanci łącznie postawili mu 17 zarzutów związanych z włamaniami do pojazdów, domów wolnostojących oraz altanek.

Przestępca działał na terenie dwóch gmin – Czarnego Boru oraz Boguszowa-Gorc. Przestępstw miał dokonywać od stycznia do października tego roku. Podejrzany między innymi włamał się do domku jednorodzinnego w Borównie, z którego ukradł agregat prądotwórczy. Wielokrotnie kradł też paliwo w ilościach od kilkudziesięciu do kilkuset litrów z zaparkowanych samochodów ciężarowych i maszyn do robót ziemnych. Jest też odpowiedzialny za włamanie do domku letniskowego w Czarnym Borze oraz za trzy włamania do altanek. Straty wyliczono na ponad 10 tysięcy złotych. Podczas przeprowadzonego przez policjantów eksperymentu procesowego, boguszowianin przyznał się do wszystkich czynów i wskazał miejsca ich popełnienia. Za kradzieże z włamaniami może trafić za kraty nawet na 10 lat. Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy odzyskali część skradzionego mienia.
PW/ foto: zdjęcie ilustracyjne (RTI)

Czytaj również

#reklama
Wycieczka do Małej Moskwy (galeria)
Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 7 listopada katechetka z gimnazjum nr 1 w Kamiennej zorganizowała wycieczkę do Legnicy. Celem wyjazdu było poznanie historii i zabytków stolicy naszej diecezji, którą już w VIII wieku zamieszkiwali Słowianie.
#RÓŻNE
0
Piernikowe święto (galeria)
Pałac w Łomnicy zaprosił w miniony weekend na słodką imprezę.
#KULTURA
0
Pożegnają słońce
To wydarzenie zapowiada nadejście zimy. Stowarzyszenie Miłośników Budnik zaprasza na coroczną imprezę w zapomnianej karkonoskiej osadzie Budniki. Od kilku lat pasjonaci górskich wypraw i lokalnego folkloru dwa razy do roku uczestniczą tam w solarnych rajdach związanych z regionalną odmianą nocy polarnej.
#RÓŻNE
0
Kino za Rogiem w Bolkowie (14-25 listopada)
Kino w Gminno-Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Bolkowie zaprasza.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama