DO GÓRY
#reklama

Ładunek w szkole!


     
    Udostępnij

14-latek z podkamiennogórskiej wsi chciał postraszyć kolegów – do akcji wkroczyli antyterroryści.

4 kwietnia w jednej ze szkół powiatu kamiennogórskiego policjanci zabezpieczyli dziwny przedmiot przypominający ładunek wybuchowy.
– Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 14-letni uczeń wniósł dziwny przedmiot przypominający urządzenie zapalne wyposażone w lont – wyjaśnia asp.szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy policji w Kamiennej Górze.
Chłopiec pokazał przedmiot nauczycielce. Zaalarmowani pracownicy szkoły natychmiast odebrali mu niebezpieczną rzecz i wynieśli z budynku na zewnątrz.
Niezwłocznie na miejsce zdarzenia przyjechały patrole kryminalny i minersko-pirotechniczny z kamiennogórskiej jednostki policji. Mundurowi zabezpieczyli przedmiot w wykopanym w ziemi dole.
– O fakcie został również poinformowany Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny we Wrocławiu – dodaje rzecznik policji.
Funkcjonariusze dokonali zatrzymania 14-latka. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania nieletniego znaleźli drugie podobne urządzenie zapalne.
Antyterroryści po oględzinach przedmiotów stwierdzili, że konstrukcje nie są ładunkami wybuchowymi a urządzeniami zapalnymi. Nie oznacza to jednak, że przedmiot wniesiony do szkoły nie był niebezpieczny. Policja wyjaśnia, że skonstruowany w sposób amatorski środek zapalny był zagrożeniem pożarowym. Składał się z się plastykowej butelki, benzyny, szkła, saletry oraz lontu wykonanego z materiału.
Funkcjonariusze umieścili nieletniego w Izbie Dziecka w Legnicy. Na podstawie zgromadzonych ustaleń i materiałów przedstawili nieletniemu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mienia jak również gróźb karalnych.
– Tłumaczył policjantom, że chciał zastraszyć innych kolegów swoim zachowaniem – mówi asp.szt. Grzegorz Szewczyk.
Sędzia podjął decyzję o umieszczeniu nieletniego w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.
Red. wsp. KPP Kamienna góra

Czytaj również

#reklama
Dom dla najnajów
W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu nowość! Spektakl skierowany do najnajowej publiczności w reżyserii Seweryna Mrożkiewicza. Prapremiera 14 kwietnia o 17:00 na Małej Scenie.
#KULTURA
0
Wytrzymali do przerwy (galeria)
Kolejnej porażki doznali zawodnicy kamiennogórskiej Olimpii. Podopieczni Łukasza Kraszewskiego przegrali 0:3 (0:0) z Odrą Ścinawa. Na dodatek po dwóch żółtych kartach – czerwony kartonik ujrzał Duda.
#SPORT
0
1000 porcji narkotyków
Policjanci z Kamiennej Góry zatrzymali mężczyznę za przestępstwa narkotykowe. Był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
#AKTUALNOŚCI
1
O kulturze Indian
Wyjątkowy gość przyjedzie do Kamiennej Góry w poniedziałek 9 kwietnia. W auli LO odbędzie się spotkanie z Robertem Soto, amerykańskim Apaczem.
#KULTURA
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama