DO GÓRY
#reklama

Kto strzelał w Lubawce?


     
    Udostępnij

– Te pociski mogły kogoś zabić – mówi Krzysztof Borkowski, mieszkaniec Lubawki. Pod koniec września usłyszał strzały, które ktoś oddał ze skraju lasu w kierunku zabudowań i uczęszczanej drogi. Najpewniej byli to kłusownicy, którzy zaczaili się na sarny w trawie. Mężczyzna twierdzi, że policja zbagatelizowała sprawę. Po naszej interwencji wyjaśnienie obiecał związek łowiecki, na terenie którego doszło do incydentu.

Już zmierzchało, kiedy Krzysztof Borkowski wyszedł przed dom przy Lipowej w Lubawce. Był piątek 21 września, tuż po godzinie 20.00.
– Zapaliłem papierosa i nagle usłyszałem huk, po chwili drugi – mówi mężczyzna. – Byłem w wojsku, a potem także na kontrakcie, znam się na broni i wiem, że to były wystrzały z długiej broni.
Mężczyzna twierdzi, że kule zostały wystrzelone ze skraju lasu w kierunku łąki, pobliskich domów i drogi do Krzeszowa. Nie widział strzelców, ale podkreśla, że z całą pewnością było ich dwóch. Dźwięki wystrzałów różniły się od siebie.
– Jeden padł ze strzelby, drugi z dubeltówki – mówi mieszkaniec Lubawki. – Natychmiast zadzwoniłem po policję. Nie przyjechał nikt.
Strzelcy tymczasem rozpłynęli się w mroku.

Szeroko o tym w aktualnym RTI
EK

Czytaj również

#reklama
Nowy numer RTI już w kioskach!
W najnowszym RTI przeczytasz:
#RÓŻNE
0
Musiał show
Piłkarze Orła Lubawka (na zdjęciu) nie zwalniają tempa, biorąc kolejną przeszkodę w lidze. W niedzielę rozgromili na własnym stadionie Iskrę Witków Śląski, pokonując ją aż 7 bramkami. Do przerwy było 3:0. Pięć bramek zdobył snajper Musiał.
#SPORT
2
Słaby mecz Olimpii
Piłkarze Olimpii Kamienna Góra nie zachwycili w Zgorzelcu. Podopieczni Adama Blicharskiego byli tylko tłem dla dużo lepiej grających zawodników miejscowej Nysy, która wygrała zdecydowanie pojedynek 3:0 (2:0).
#SPORT
1
Zatrzymany za kradzież z włamaniem
Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do mieszkania na terenie Lubawki.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

Zenek
2018-10-12 08:03
A może to policjanty strzelały do kłusowników lub czarnej baby z lalą w wózku o której tutaj czytałem onegdaj?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama