DO GÓRY

Kradli alkohol w hotelu


     
    Udostępnij

Policjanci z Lubawki zatrzymali w bezpośrednim pościgu mężczyzn, którzy nocą dokonali kradzieży z włamaniem do jednego z hoteli na terenie miasta. Teraz grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek 16 stycznia roku funkcjonariusze z komisariatu w Lubawce zostali powiadomieni, że na parterze w jednym z hoteli nieznani sprawcy wybili szybę i weszli do wnętrza. Ukradli stamtąd wszystkie najdroższe alkohole. Policjanci po kilku godzinach po wstępnych ustaleniach wytypowali 3 młodych mężczyzn, mieszkańców Lubawki.
– Podejrzewani o dokonanie kradzieży z włamaniem na widok funkcjonariuszy zaczęli się oddalać, jednak zostali zatrzymani po krótkich pościgach – wyjaśnia asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy kamiennogórskiej komendy. – Znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu.
Trafili do aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. Przy jednym z nich mundurowi znaleźli resztki skradzionego w nocy alkoholu.
– Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali – dodaje rzecznik policji. – Nie byli w stanie dokładnie wytłumaczyć, czym się kierowali, popełniając wskazany czyn.
Przestępstwo z art. 279 kk. zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.
Red. wsp. KPP Kamienna Góra/ foto ilustracyjne

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (22-24 stycznia)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Na dobry początek (galeria)
Niemal 100 seniorów, członków kamiennogórskiego Związku Emerytów i Rencistów, bawiło się w środę w Time Caffe. Tradycyjne spotkanie noworoczne było okazją do podsumowań i snucia planów na rok bieżący.
#AKTUALNOŚCI
1
Będzie drugie podejście
Czarny Bór nie wycofuje się z planów budowy wieży widokowej na Trójgrabie. Przypomnijmy, że pierwszy ogłoszony w tym celu przetarg został anulowany. Wartość jedynej złożonej oferty znacznie przekraczała środki zabezpieczone na ten cel.
#RÓŻNE
4
Zimowe obowiązki
W związku z zimą urzędnicy przypominają właścicielom oraz zarządcom obiektów budowlanych o konieczności szczególnego zadbania o nie.
#RÓŻNE
2

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama