DO GÓRY
#reklama

Korekta rozkładu szynobusów


     
    Udostępnij

Czerwcowy weekend ze starym i nowym rozkładem.

Uwaga podróżni Koleje Dolnośląskie w niedzielę 11 czerwca wprowadzają korektę rozkładu jazdy. Szynobusy jeżdżące z Jeleniej Góry do Trutnova będą miały częściowo inne godziny odjazdów. Na szczęście osoby, które przyzwyczaiły się do starego rozkładu, nie muszą się bardzo martwić. Zmiany są w zasadzie kosmetyczne i dotyczą tylko kilku odjazdów w dodatku różnice wahają się w granicy 1-2 minut.
Warto dodać, że nowy rozkład obowiązuje do soboty 2 września. W tym czasie szynobus będzie kursował w każdą sobotę i niedzielę oraz dodatkowo w dwa długie weekendy: 15-18 czerwca (czwartek-niedziela) i 12-15 sierpnia (sobota - wtorek).
W tabeli rozkładów jazdy Koleje Dolnośląskie sugerują też kilka ciekawych przesiadek. Dzięki nim można dostać się z Kamiennej Góry do Wrocławia (przez Sędzisław) czy do skalnego miasta w Adrspachu i Teplicach lub do Svobody (przez Trutnov).

»Przyszły rozkład jazdy KD D26
RG

Czytaj również

#reklama
Trafienie Morańskiego (galeria)
Piłkarze Victorii Czadrów (na zdjęciu) wygrali minimalnie 1:0 (1:0) w pojedynku jeleniogórskiej klasy A z zespołem Pogoni Wleń. Jedyną bramkę spotkania zdobył Morański, dając gospodarzom upragnione trzy „oczka”.
#SPORT
1
Minimalna porażka na pożegnanie (galeria)
Wczoraj (3 czerwca) swój ostatni mecz w dolnośląskiej lidze juniorów rozegrali piłkarze kamiennogórskiej Olimpii. Ich rywalem był zespół Pogoni Oleśnica. Goście wygrali 2:1 (0:0).
#SPORT
0
Trzy gole w sieci (galeria)
Wczoraj piłkarze Olimpii Kamienna Góra podejmowali w spotkaniu ligowym Hutnika Pieńsk. Goście przyjechali tylko w 11-osobowym zestawieniu i przy dużym upale nie sprostali gospodarzom. Bramki dla miejscowych uzyskali - dwie Hadała oraz Sobierajski.
#SPORT
0
Ścieżką po gminie
Szansa na turystyczną promocję wsi gminy Marciszów.
#AKTUALNOŚCI
0

Komentarze

infokolej
2017-06-21 22:12
Kolejarzem to ty jedynie chciałbyś być.
Kolejarz
2017-06-06 20:12
Z przesiadkami nieco się poprawiło, ponieważ ostatni kurs z Trutnova jest skomunikowany na Wrocław z pociągiem Kolei Dolnośląskich (6 minut na przesiadkę) i później z pociągiem TLK Sudety do Warszawy i Gdyni. Obecnie było tylko skomunikowanie z pociągiem TLK. W rozkładzie Kolei Dolnośląskich nie ma też pokazanego skomunikowania pociągu IC Asnyk z Warszawy z południowym kursem do Trutnova. Jest ono realizowane niestety tylko w soboty, ponieważ Asnyk w kierunku Jeleniej Góry w niedzielę nie kursuje, ale czas przesiadki został skrócony do 29 minut. Pozytywne są także kolejne remonty prowadzone przez PKP PLK. W Kamiennej Górze w pobliżu stacji kontroli pojazdów (budynek dawnej ekspedycji towarowej PKP) pojawiło się kilkaset nowych podkładów drewnianych, które miejmy nadzieję będą wykorzystane na linii kolejowej nr 299 do Lubawki, bo ona tego najbardziej potrzebuje. Dodatkowo w ubiegły piątek na stacji Kamienna Góra pracowała podbijarka torowa (tzw. Plasser), która podbijała rozjazdy znajdujące się na północnej głowicy stacji. Trzeba uczciwie przyznać, że takiej skali remontów jakie obecnie prowadzi PKP PLK to Kamienna Góra nie widziała już wiele lat. Teraz tylko brakuje codziennych pociągów do Lubawki, ale to już zależy od PKP PLK, Kolei Dolnośląskich i Urzędu Marszałkowskiego Dolnego Śląska. Zdjęcia nowych podkładów i wyremontowanej nastawni na stronie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5398&start=525

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama