DO GÓRY
#reklama

Klub wandali


     
    Udostępnij

Zarośla nad Zadrną przy ul. Księcia Bolka I na miejsce biwaków obrała sobie grupa wandali. Hałasują, zaśmiecają teren oraz... karczują drzewa. I podobno nic sobie nie robią z interwencji policji.

Krzyki, głośna muzyka i odgłosy siekier dochodzące z brzozowego zagajnika zaniepokoiły mieszkankę Kamiennej Góry, Grażynę Malich (na zdjęciu).
– Szanuję przyrodę i bardzo mnie to zdenerwowało – mówi nasza Czytelniczka.
Parę tygodni temu wandale postawili między drzewami szałas. Sądząc po świeżych pniach sterczących wkoło, wycięli w tym celu kilka drzew, a konary posłużyły im jako opał do ogniska. Kora kilku brzóz jest okaleczona ostrym narzędziem. Bywalcy zagajnika pozostawiają po sobie śmietnik. Nie wspominając o tym, że stwarzają zagrożenie zaprószenia ognia. Spokój mieszkańców osiedla zakłócają też hałasy dochodzące z zarośli.

Więcej o tym w aktualnym RTI
RT

Czytaj również

#reklama
Na tropie witraży
Kamiennogórski ratusz może poszczycić się wyróżnieniem w konkursie „Zabytek zadbany”. W licznych publikacjach o obiekcie autorzy zaznaczają, że w gabinecie burmistrza wciąż można zobaczyć unikatowe, oryginalne umeblowanie sprzed wieku. Zarówno jego wnętrze, jak i bryła budynku wzbudzają zainteresowanie turystów. Jest jednak jeden zgrzyt. Zabytek został w niewyjaśnionych okolicznościach zubożony o cenne pięknie zdobione okna.
#AKTUALNOŚCI
0
Święto ogrodników
W sobotę 8 września przy siedzibie zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Różanka” odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta plonów. Działkowców odwiedzili samorządowcy oraz Henryk Malik, prezes Okręgowego Zarządu Sudeckiego PZD. Gospodarzem uroczystości był prezes „Różanki” Tadeusz Grudzień.
#AKTUALNOŚCI
0
Światowy blues w Lubawce
W ramach Międzynarodowego Dnia Bluesa w niedzielę 16 września w Domu Kultury w Lubawce zagra wybitna formacja bluesowa – Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa.
#KULTURA
0
Cynkowi chłopcy
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu zaprasza na spektakl i czytanie przed premierą (12-16 września).
#KULTURA
0

Komentarze

Piotrek
2018-09-18 21:36
To efekt nudny bo w tym miescie nic nie ma i młodzież siedzi w krzakach a co maja robić ani kina ani basenu żadnej dyskoteki !!!
niedomogli
2018-09-17 10:12
Teren ten podlega pod Zalew, czyli powinien być określony regulamin tego obiektu i powinno w nim być m.in. o śmieceniu i dewastacji. Powinny być nałożone mandaty przez policję z tytułu zaśmiecania miejsca publicznego, a w przypadku braku zapłaty zgłoszona sprawa do sądu i skierowanie do prac społecznych. Z czym policja miała problem?

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama