DO GÓRY

Klęska suszy


     
    Udostępnij

Rolnicy chcą pomocy od państwa.

Z powodu suszy i upałów wegetacja została tak skrócona, że żniwa będą w tym roku wyjątkowo wcześnie.
Nie byłoby to może złe, gdyby nie jeden fakt. Zbiory będą słabe. Zboża nie wyrosły, nie wykształciły dobrze kłosów. Podobnie jest z trawami, podstawą pasz dla zwierząt. Pierwszy pokos został zebrany, ale drugiego może nie być. Trawa jest spalona jest słońcem. Hodowcy na razie skarmiają zwierzęta sianem z pierwszego pokosu. Gdy drugiego nie będzie, nie zrobią zapasów na zimę. Wtedy pozostanie im zredukować stada, a to oczywiście odbije się na cenach w skupie. Z każdej strony stracą finansowo. Najwięcej duże gospodarstwa.

Więcej w RTI!
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
A czy Wy wierzycie?
Trójgarb, Chełmiec, Rudawy Janowickie, Kamienna Góra i Lubawka – z tych miejsc pochodzą doniesienia o UFO. 71 lat temu doszło do tajemniczego i kultowego wydarzenia nazywanego Incydentem w Roswell w USA. Z tej okazji 2 lipca jest Międzynarodowym Dniem UFO. Są sudeckie wątki w badaniach tego zjawiska.
#RÓŻNE
2
Kolejny „lipcopad”?
Po zimnym początku lata i opadach na Śnieżce przyszedł czas na zimną lipcową noc. W Sudetach temperatura zbliżyła się do 0!
#RÓŻNE
0
Dla mieszkańca i turysty
Jak zachęcić miejscowych do poznawania historii miasta? Czym zwabić turystów do odkrycia atrakcji? Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, korzystając z lata. Ciekawą ofertę kolejny raz zaproponowały władze Strzegomia i Kowar.
#KULTURA
0
Ptaki zatrzymały remont
Rozpoczęte niedawno prace remontowe w lubawskim ratuszu prawdopodobnie zakończą się później, niż przewiduje umowa. Powodem są ptaki, które mają gniazda na poddaszu.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama