DO GÓRY
#reklama

Kamienna Góra pamięta (galeria)


     
    Udostępnij

Przy dźwiękach syren i w blasku odpalonych rac kamiennogórzanie uczcili pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego. Okrzyki „Cześć i Chwała Bohaterom” oraz „Bóg, Honor, Ojczyzna”organizatorów spotkania przy rondzie zebrani mieszkańcy zwieńczyli oklaskami.

Już przed godziną 17.00 w środę 1 sierpnia przy rondzie Niepodległości zaczęli się zbierać mieszkańcy Kamiennej Góry. Na ogrodzeniu terenu przyległego do ronda zawisły zdjęcia dokumentujące wydarzenia z 1944 roku. Kiedy rozległy się syreny systemu ostrzegania, ruch na ulicy został wstrzymany. Rondo wypełniło się światłem i dymem rac. Po tym, jak zgasły, uczestnicy wydarzenia na cześć Powstańców wołali patriotyczne hasła. Na organizowane od kilku lat spotkanie przybyli mieszkańcy w każdym wieku. Nie brakowało osób z flagami.
Nad bezpieczeństwem i porządkiem obchodów czuwała w tym roku policja.
Red.

Czytaj również

#reklama
Urodziny artysty
102 lata skończył ostatniego dnia lipca zasłużony polski fotograf, Stefan Arczyński. Swoją karierę zaczynał 70 lat temu w Kamiennej Górze.
#KULTURA
0
Kurtyna na upały
Nad naszym regionem przechodzi fala letnich opałów. Idealnym ratunkiem na czas kanikuły są kurtyny wodne. W centrum Kamiennej Góry są już dwa takie wynalazki.
#RÓŻNE
0
Areszt za narkotyki
Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze prowadzi śledztwo przeciwko A.B., podejrzanemu o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz ich odpłatne udzielanie.
#AKTUALNOŚCI
0
Chełmsko dla Warszawy
Dziś (1 sierpnia) w rocznicę wybuchu powstania obędzie się wydarzenie poświęcone walce mieszkańców stolicy w 1944 roku.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Ej Masakro!
2018-08-03 12:16
Świętem państwowym jest 15 sierpnia, a 1 nie jest i dobrze bo po co wspominać taką klęskę i nieudolność dowództwa, którzy posłali na śmierć tyle ludzi. Chruściel, Pełczyński a szczególnie OKULICKI powinni zostać zdegradowani i sądzeni bo wywołali, powstanie łamiąc rozkazy Naczelnego Dowódcy!!! Samo "Pamiętanie" to pusty i nic nie warty slogan, bo żeby pamiętać, trzeba coś o tym wiedzieć a nie tylko datę rozpoczęcia, liczbę dni i że w Warszawie! Jakby zapytać co drugiego, żeby podał datę zakończenia powstania to tego by nie wiedzieli...
Masakra
2018-08-01 22:07
Przez tyle lat naprawdę nie udało się zorganizować władzom miasta i powiatu uroczystości w godnym miejscu? To żałosne. Obchody święta państwowego na... syfiastym rondzie, z racami są po prostu odzwierciedleniem tego "miasta".
T
2018-08-01 20:15
Super;)
Kamil
2018-08-01 18:22
Narodowcy rosną w siłę 🙄⚡️⚡️

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama