DO GÓRY
#reklama

Jubileusz ludzi PTTK (galeria)


     
    Udostępnij

Kilkadziesiąt osób przybyło dziś (piątek) do domu kultury w Krzeszowie na 50-lecie PTTK Ziemi Kamiennogórskiej. Były podziękowania, odznaczenia i dyplomy, wspomnienia. 


O początkach organizacji, która w ciągu półwiecza tworzyło ok.1100 członków, opowiedziała sekretarz oddziału Alicja Majewska. Przypomniała ona zasługi wielu żyjących i nieżyjących już osób, takich jak Pelagia Werno, nauczycielka geografii w LO, czy Andrzej Żelezny, pierwszy prezes oddziału.
Obecnie organizacją kieruje Kazimierz Majewski. To na jego ręce podziękowania za pracę i osiągnięcia kamiennogórskiego PTTK kierowali przybyli na imprezę goście: prezes Zarządu Głównego PTTK, samorządowcy z powiatu kamiennogórskiego ze starostą Ewą Kocembą na czele, przedstawiciele zaprzyjaźnionych oddziałów z Wałbrzycha, Wrocławia, Jeleniej Góry, Kłodzka i Lubina, a także goście z Czech. Wśród licznych prezentów, jakie ze sobą z tej okazji przywieźli, wyróżnił się ten od nadleśniczego Dariusza Gajdy. Przekazał on przewodnikom album Europa Drogowa, by – jak powiedział – nie musieli nigdzie o drogę pytać.
Prezes ZG Lech Drożdżyński i jego kolega z zarządu Marian Hawrysz wręczyli dyplomy i odznaki. Odebrało je liczne grono osób (ich nazwiska podamy w RTI we czwartek), wśród nich nestorzy organizacji: Roman Jakóbczyk i Czesław Piszczerowicz. Złotą Honorową Odznakę PTTK na Wstędze uhonorowany został sam oddział.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem i rozmowami w grupach.
Więcej w RTI 27 września.


jc


 


 

Czytaj również

#reklama
Reklama
#STAŁE
12
Jak? Gdzie? Kiedy?
Astronomiczna jesień zaczyna się w sobotę. Jeszcze nie wiesz, jak i gdzie spędzić pierwszy jesienny weekend? Sprawdź w naszym przewodniku, gdzie w regionie czekają na Ciebie najciekawsze atrakcje.
#KULTURA
0
Baśniowy weekend
Nadchodzący weekend w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu będzie baśniowy.
#KULTURA
0
Gminne dożynki
W sobotę 22 września w Ośrodku Kultury Gminy Kamienna Góra w Krzeszowie odbędą się Dożynki Gminne 2012.
#RÓŻNE
0

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama