Jeziorka w oku kamery

Turyści z domu mogą sprawdzić, jaka pogoda i temperatura panują na Kolorowych Jeziorkach w Wieściszowicach. Od niedawna kamera online podgląda Purpurowe Jeziorko i jego najbliższą okolicę.

Tego typu kamery są szalenie popularne u naszych południowych sąsiadów. W Czechach trudno znaleźć turystyczną atrakcję, która nie byłaby obserwowana online.
– Teraz również goście, którzy chcą nas odwiedzić, mogą zerknąć jak wygląda jeziorko, jaka jest pogoda – mówi Wiesław Wójcik, dzierżawca atrakcji w Wieściszowicach.
Kamera online dostępna jest na razie na www.worldcam.live. Wkrótce będzie działała także na stronie kolorowejeziorka.pl i na YouTube.
MB

Kamiennogórski ślad
W środę 15 listopada obchodzimy 155. lecie urodzin noblisty Gerharta Hauptmanna. Pisarz urodził się w Szczawnie-Zdroju, a dorosłe życie spędził w Jagniątkowie w Jeleniej Górze. Jest w biografii jego rodziny jednak również kamiennogórski akcent.
0
Kowarzanie nie zawiedli (galeria)
W niedzielę ok. 60 kibiców w Boguszowie-Gorcach oglądało mecz dolnośląskiej IV ligi pomiędzy miejscowym Górnikiem a Olimpią Kowary. Gospodarze prowadzili po rzucie karnym - wykonanym przez Bejnarowicza (na zdjęciu). Piłkarze Adriana Szczurka szybko odrobili zaległości i do przerwy było już 1:2. W drugiej połowie gra toczyła się do jednej bramki. Bramki dorzucili Zieliński, Baszak i Szujewski.
0
Zima w natarciu
Stało się. Zima dała znać, że nadchodzi. W wielu miejscowościach naszego powiatu spadł śnieg.
0
Piłka nożna. Jeleniogórska klasa B
Już przedostatnia. 12. kolejka spotkań przed piłkarzami jeleniogórskiej klasy B, grupy I. Lider tabeli Pub Gol Jelenia Góra w niedzielę pauzuje. Czołowe ekipy ligi Bóbr Marciszów i Lesk Sędzisław zagrają na wyjeździe z Uranem i Pogonią II.