DO GÓRY
#wszystko#AKTUALNOŚCI#KULTURA#SPORT#RÓŻNE

Jeden nietrzeźwy, drugi odurzony

#AKTUALNOŚCI

Wpadli w święta Wielkiej Nocy.

Mundurowi 16 kwietnia w trakcie patrolu miasta zauważyli znanego im mężczyznę.
– Mimo cofniętych uprawnień do kierowania pojazdem przemieszczał się nim ulicami miasta – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk, oficer prasowy kamiennogórskiej komendy. – Na widok radiowozu nagle przyspieszył i wjechał w jedną z ulic.
Tam na oczach funkcjonariuszy szybko zamienił się miejscami z pasażerką auta. Za kierownicę pojazdu wsiadła kobieta. Policjanci potwierdzili, że 32-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jego dziwne zachowanie wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem działania środków odurzających. Narkotester wykazał obecność narkotyków. – Mężczyzna w samochodzie przewoził małe dziecko i dodatkowo okazało się, że wymieniony pojazd nie jest dopuszczony do ruchu – dodaje rzecznik kamiennogórskiej policji.
Grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Kilka godzin później patrol na terenie gminy Kamienna Góra zatrzymał nietrzeźwego 57-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Kierujący samochodem osobowym posiadał w wydychanym powietrzu 1,46 promila alkoholu.
– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód został zabezpieczony na parkingu – mówi asp. szt. Grzegorz Szewczyk. – Usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w ruchu lądowym, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Wsp. KPP Kamienna Góra

Komentarze

Brak komentarzy.

Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.