DO GÓRY
#reklama

Jaskinie i skałki (galeria)


     
    Udostępnij

Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze zaprosiło w sobotę 6 stycznia na wyprawę na pogranicze powiatu kamiennogórskiego i wałbrzyskiego. Uczestnicy z regionu i odleglejszych zakątków województwa mieli okazję zobaczyć wiele ciekawostek przyrodniczych i historycznych naszych malowniczych okolic.

Wyprawa pod kierownictwem przyrodnika Piotra Wasiaka zaczęła się w Kochanowie. Wieś w gminie Kamienna Góra przywitała zebranych kluczem gęsi zbożowych. Zebrani uczestnicy rajdu STP udali się w kierunku kompleksu jaskiń. Dawne wyrobisko na nowo odkryte całkiem niedawno przez pasjonatów z Wałbrzycha również kryło wiele przyrodniczych niespodzianek. Turystom udało się znaleźć chociażby ciekawe grzyby. Mała ale urokliwa czarka austriacka była zaledwie preludium do podziwiania purchawicy olbrzymiej.
Po przerwie na terenie parku przy stole sędziowskim uczestnicy wyprawy udali się jeszcze do pobliskiej Różanej na terenie gminy Mieroszów. Tam podziwiali ciekawą grupę piaskowcowych form skalnych zwaną Czartowskie Skały, część pasma Zawory. Wycieczka zakończyła się poznawaniem flory pobliskiego torfowiska.
RG

Czytaj również

#reklama
Zimowe Rudawy
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Kamiennogórskiej zaprasza na 45. Rajd Zimowy. To cykl wypraw na 4 trasach. Pierwsza wycieczka odbędzie się w sobotę 20 stycznia.
#RÓŻNE
0
Bez prądu (10 stycznia)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Nasz w „Koronie królów”
Bohaterem 4. odcinka „Korony Królów” był m.in. Bolko II, książę świdnicki pochowany w Mauzoleum Piastów w Krzeszowie.
#AKTUALNOŚCI
0
Kulturalny rozkład jazdy RTI – styczeń 2018 r.
Repertuary jednostek kultury w regionie. Teatry, filharmonie i kina. Jelenia Góra, Wałbrzych, Kowary, Krzeszów, Sokołowsko.
#KULTURA
0

Komentarze

Red.
2018-01-07 20:25
Było na łamach RTI.
Pan Cogito
2018-01-07 09:54
Szkoda ze wcześniej żadnego info nie było :(

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama