DO GÓRY

Interpelacja w sprawie suszy


     
    Udostępnij

Posłanka Zofia Czernow złożyła pismo adresowane do ministra rolnictwa. Interpelacja jest efektem wizyt parlamentarzystki w gminach jej okręgu. Chodzi o Lubawkę, Kamienną Górę czy Gryfów Śląski. Rolnicy borykają się w nich ze skutkami suszy.

Tymczasem wyspecjalizowana rządowa instytucja nie potwierdza tego zjawiska we wskazanych sudeckich samorządach. Apele do ministra skierowali już wcześniej samorządowcy. Teraz na jego biurko trafiło pismo poseł Czernow. Parlamentarzystka z naszego regionu pyta w nim, dlaczego mimo wielu interwencji u wojewody nadal korzysta się z wadliwego systemu monitoringu suszy? Oczekuje też od ministra odpowiedzi na pytanie, kiedy rolnicy w województwie dolnośląskim otrzymają faktyczną pomoc, która złagodzi katastrofalne skutki wielomiesięcznego braku deszczu.
Szczególnie istotne dla wielu rolników z powiatu kamiennogórskiego jest również poruszane przez posłankę zagadnienie pomocy dla hodowców bydła, którzy nie są w stanie zabezpieczyć paszy na nadchodzącą zimę. Posłana pisze wprost: to grozi załamaniem hodowli! Pismo zostało zarejestrowane 21 sierpnia. Liczymy, że wkrótce pojawi się odpowiedź resortu.
Red. foto ilustracyjne (archiwum RTI)

Czytaj również

#reklama
Bez prądu (4 września)
Zobacz, gdzie w nadchodzących dniach nie będzie prądu.
#RÓŻNE
0
Jeziorka jak z raju w teledysku
Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich pojawiły się w kolejnym klipie wideo. Tym razem piękne panoramy z gminy Marciszów są wykorzystane w teledysku grupy The Vanilla Shake.
#KULTURA
1
Kto burmistrzem, a kto wójtem?
W Lubawce troje, a w Marciszowie tylko dwóch.
#AKTUALNOŚCI
3
Łaska ze Szwecji
Pamiątką po ugodzie altransztadzkiej są między innymi tak zwane Kościoły Łaski. Dwa z nich: w Kamiennej Górze i w Jeleniej Górze wyglądają jak miniatury Katarina kyrka w Sztokholmie. Nie bez powodu. To właśnie król tego kraju 1 września 1707 roku wymógł na ówczesnych władcach Śląska prawa dla protestantów. Rok wcześniej ten sam Karol XII podpisywał pokój również w Altranstädt z królem Polski Augustem II Mocnym.
#RÓŻNE
1

Komentarze

ewa
2018-09-04 10:03
bardzo dobrze może sprawa ruszy

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Przed publikacją komentarz musi zostać zaakceptowany przez administratora.#reklama
#reklama
#reklama
#reklama